کد خبر: ۷۰۷۴۱۱۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
مرجع تقلید شیعیان مطرح کرد؛

آیت‌الله علوی گرگانی گفت:برای اینکه متوجه شویم قیام عاشورا مظلومانه و بر حق است باید نسبت به احیای آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای هیئت‌امنای هیئت دخیل العباس که در دفتر معظم له برگزار شد، گفت: یزیدیان تلاش می‌کردند اسلام را محو کنند و اگر اباعبدالله (ع) قیام نمی‌کرد این هدف شوم آن‌ها عملی می‌شد.

او افزود:حضرت سیدالشهدا (ع) فرمودند که، چون مشاهده کردم به‌حق عمل نمی‌شود در برابر ظلم قیام کردم، امام حسین (ع) با قیام عاشورا اسلام را زنده کرد و در رگ‌های اسلام خون تازه‌ای ریخته شد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم تبیین واقعه عاشورا بیان کرد:باید مردم را آگاه کرده تا بدانند حرکت یزیدیان برای چه موضوعی بوده است و علت اصلی قیام امام حسین (ع) به گوش جهانیان برسد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به حدیثی امام صادق (ع) بیان کرد: خداوند برای امام حسین (ع) حرارتی در دل‌های مؤمنان ایجاد کرده است که هیچ‌گاه سرد و خنک نمی‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت برگزاری کاروان نمادین اسرای کربلا تصریح کرد: این اقدام بسیار مهم و قابل‌تقدیر است و باید در کنار برگزاری نمادین کاروان اسرا برنامه سخنرانی برگزار شود و مردم با اهداف قیام عاشورا آشنا شوند.

او با اشاره به آثار و برکات قیام عاشورا تصریح کرد:برای اینکه متوجه شویم قیام عاشورا مظلومانه و بر حق است باید نسبت به احیای آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: برگزاری میلیونی مراسم اربعین دارای اثرات عظیم و بی‌نظیری است، درگذشته مراسم اربعین با این شکوه و عزت برگزار نمی‌شود، ولی امروز جهان در برابر این حرکت عظیم انگشت‌به‌دهان است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تأکید بر جایگاه پیاده‌روی مراسم اربعین حسینی عنوان کرد: میلیون‌ها نفر با پای پیاده در مراسم اربعین حسینی شرکت می‌کنند و هرسال این حضور شکوه و عظمت بیشتری دارد.

انتهای پیام/الف

برگزاری راهپیمایی میلیونی اربعین دارای برکات بی‌نظیری است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر