کد خبر: ۷۰۷۴۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
کد خبر : ۷۰۷۴۱۸۵

نشریه ایندیپندنت در مطلبی به موضوع نقض حقوق کارگران در انگلیس پرداخته و می‎گوید پرداخت نشدن دستمزد کارگران در این کشور به موضوعی معمول تبدیل شده است.

گزارش ایندیپندنت از وضعیت کارگران در انگلیس/نقض حقوق کارگران در انگلیس امری بسیار مرسوم استبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد که در حدود ۱.۵ میلیون کارگر انگلیسی گفته‎اند که دستمزد آن‌ها در روز‌های تعطیلی پرداخت نمی‎شود.

ایندیپندنت نوشته است که این امر باعث شده تا میزان دستمزد این کارگران به حداقل دستمزد برسد.

قاضی لیندسی در موسسه تجزیه و تحلیل انگلیس می‌گوید، نقض حقوق کارگران در انگلیس امری بسیار مرسوم است.

از هر ۷ کارگری که در هتل‌ها و رستوران‌ها مشغول به کار هستند یک کارگر گفته است که آنان برای روز‌های تعطیلی هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند.

علاوه بر آن، از هر ۲۰ کارگر انگلیسی یک نفر گفته است که برای ایام تعطیلات دستمزدی از سوی کارفرما به آنان پرداخت نمی‌شود. نقض این قانون از سوی کارفرمایان باعث می‌شود نیرو‌های کارگر انگلیسی متضرر شده و در طول سال حداقل دستمزد را داشته باشند که اقدامی غیر قانونی به حساب می‌آید.

در گزارش سال گذشته دولت انگلیس اعلام کرد که عملاً هیچ موسسه دولتی مقررات مربوط به پرداخت حقوق تعطیلی کارگران را اجرا نکرده و شواهد مستند مبنی بر آن است که مبلغ پرداخت نشده برابر است با خسارات ناشی از نقض قوانین حداقل دستمزد.

یک تحلیلگر اقتصادی می‌گوید، دولت انگلیس قوانین بسیاری برای اداره بازار کار خود دارد که در این قوانین از بیشترین ساعت کاری تا دریافت حداقل حقوق را شامل می‌شود. اما این قوانین تنها در صورت اجرای صحیح می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند.

میلیون‌ها کارگر در انگلیس از دریافت حق ابتدایی‎شان همانند حق الزحمه، حقوق تعطیلات و حداقل دستمزد محروم می‌شوند.

در همین حال اندیشکده "تنک" در گزارشی می‎گوید، در سال ۲۰۱۷_۲۰۱۸، ۲۰۰ هزار کارگر انگلیسی کمتر از آنچه متوسط حداقل دستمزد است دریافت کردند. این در حالی است که کارگرانی که بالای ۲۵ سال سن دارند، باید دستمزد آن‌ها بیشتر از دستمزد ملی پرداخت شود. نقض حقوق کارگران حتی بیشتر از آن چیزی است که در داده‌ها آمده است.

منبع: میزان

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر