کد خبر: ۷۰۷۴۶۲۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
ذوالفقاری مطرح کرد؛

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: کار کردن برای اربعین، دلی است و باید توان فکری و ظرفیتهای سازمانی خود را کنار هم قرار دهیم.

کار کردن برای اربعین دلی است/تاکید بر لزوم ثبت نام در سامانه سماحبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جلسه ستاد مرکزی اربعین به ریاست حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با محوریت بررسی و هماهنگی نحوه اتصال سامانه های فعال دستگاههای مختلف کشور درخصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی برگزار شد.


بیشتر بخوانید: ثبت‌نام در سامانه سماح امکان مدیریت سفر را برای زائران فراهم می‌کند


در این جلسه امیر شجاعان رئیس مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور با اشاره به لزوم یکپارچه سازی سامانه های فعال در امر برگزاری مراسم اربعین گفت: سامانه جامع اربعین طراحی و برنامه ریزی شده است و با دستگاه‌های مرتبط در این حوزه جلساتی برگزار کردیم که آیتم ها و خدمات مورد نیاز آنها را احصا و در قابل این سامانه جامع بیاوریم.

در ادامه این جلسه نرم افراز فانوس (سامانه هوشمند دستیار زائران) معرفی و خدمات این نرم افزار و نحوه استفاده زائران از آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین در این جلسه ضمن اشاره به اینکه ستاد مرکزی اربعین، ستاد کل کشور است و مربوط به یک نهاد، یا قوه خاص نیست، تصریح کرد: کار کردن برای اربعین دلی است و باید توان فکری و ظرفیتهای سازمانی خود کنار هم قرار دهیم تا خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی بهتر و این مراسم باشکوه تر برگزار شود.

او تأکید کرد: باید به زائران حسینی اطلاع رسانی دقیقی صورت گیرد که لازمه رفتن به کشور عراق، ثبت نام در سامانه سماح است تا ضمن بهره‌گیری از خدمات بیمه و گمشدگان، شرایط خدمات رسانی به آنها نیز مهیاتر شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال روادید کشور عراق برای مراسم اربعین برداشته شد، زمینه مناسبی است که اگر به خوبی عمل کنیم مسیر خوبی برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم در سال‌های آینده خواهیم داشت.

ذوالفقاری با تاکید مجدد به لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح و هماهنگی تمامی دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ سازی مناسبی برای زائران اربعین در جهت هماهنگی بهتر و خدمات رسانی مطلوب تر به آنها داشته باشیم تا پس از ایجاد زیرساختهای مناسب مردم بدون نیاز به تأکید مسئولان و نهادهای مختلف خود اقدامات لازم را انجام دهند، همان‌طور که در مراسم ۲۸ صفر هرسال در حدود سه میلیون زائر به مشهد سفر می کنند و خود مردم به خوبی شرایط را مدیریت کرده و مشکلی نیز پیش نمی آید.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین بر اطلاع رسانی هماهنگ و مبتنی بر تصمیمات ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد تا زائران دچار ابهام و سر درگمی نشوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر