کد خبر: ۷۰۷۴۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵

شاهزاده منتقد سعودی در توئیتر خود نوشت بزرگترین خطری که خاندان سلطنتی عربستان با آن مواجه است بی‌اعتمادی مردم این کشور به حکومت است.

شاهزاده عربستانی: بزرگترین خطر پیشروی آل سعود بی‌اعتمادی مردم استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شاهزاده منتقد سعودی مشهور به مشاور محمد بن نایف، ولیعهد سابق سعودی در توئیتر خود اعلام کرد خطرناک‌ترین موردی که خانواده سلطنتی سعودی با آن روبه رو است، سلب اعتماد مردم نسبت به این خانواده و بی اعتمادی نسبت به توانایی آن برای حفاظت از کشور و قابلیت‌هایش است.

مشاور محمد بن نایف گفت: نظام حاکم (خانواده سلطنتی) هیچ اقدام فوری برای حل آنچه که امکانش وجود دارد، انجام نمی‌دهد و مردم روزی در برابر آن خواهند ایستاد و به نظر می‌رسد آن روز (خیلی) دور نیست.

وی افزود: مردم عربستان نباید فراموش کنند که عامل تمام مسائل کشور شامل ناامنی، وخامت اوضاع اقتصادی، از دست رفتن اعتبار و جایگاه کشور و دشمنی ملت‌ها و کشور‌های عربی با عربستان، محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) است.

او در ادامه توئیت خود نوشت: موضع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره حملات اخیر و تکرار سخنانش مبنی بر اینکه عربستان باید در ازای حمایت آمریکا از آن پول بپردازد، آسیب دیگری در سیاست محمد بن سلمان است. او کسی است که پول‌ها (سرمایه) و مواضع سیاسی کشور را دربرابر وعده‌های دروغین و فریبنده (آمریکا) تسلیم کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
به اظهارات محمدبن نایف باید افزود:
1) تمام اعدام های پنهانی و آشکار در ملاء عام مثلاً رهبر شیعیان آیت الله شیخ نمر و یا برخورد با زندانیان سیاسی و خانواده های آنان و تکه تکه کردن منتقدین وذوب در اسید که حاکم عربستان را ملقب به شهرت جهانی ارباب اره ها کرد.......
2) اسیر و بازجوئی شاهزادگان و متمولین عربستانی در هتلی که در عین آزادی تحت شکنجه.... تمام و یا بخشی از اموال خود را با عنوان مبارزه با فساد اقتصادی به محمدبن سلمان واگذار کردند علیرغم میل باطنی و تحت جبر.......
3) از آنجا که سیستم جمعیتی عربستان و دیگر متحدانش که با او ائتلاف کرده اند بر اساس قومیت و قبیله ای و طایفه گری بنا شده شما فرض کنید تمام ناراضیان جمعیت کسانی که در بند(1) و(2) بیان شد در حال حاضر هم عوام و هم خواص تبدیل به بمب ساعتی متحرک در جای جای پهنه این کشور هستند و این در مورد کشورهای دیکتاتورمآب متحد عربستان نیز صادق است و از همین ظرفیت اگر بنا بر نظریات کارشناسان منطقه رهبران سیاسی انصارالله و نظامیان عالیرتبه یمن توانسته باشند با درایت و هوشمندی از این وضعیت به نفع خود در معادلات جنگ و هدایت عملیاتهای جنگی بهره برداری کنند عربستان طبق فرمایشات محمدبن نایف هم از جبهه های بیرونی و هم از جبهه های درونی(نارضایتی عمومی) در حال انفجار و فروپاشی است........
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر