کد خبر: ۷۰۷۵۳۸۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

شهردار اصفهان گفت:از ابتدای مهرماه یک هزار و ۲۰۰ اتوبوس در کنار مترو به مردم خدمات رسانی می‌کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان صبح امروز در آیین آغاز به کار ستاد مهر شهر اصفهان، اظهار کرد: بر اساس روال هر ساله برنامه ستاد مهر در چنین ایامی آغاز می‌شود تا با ایجاد هماهنگی دقیق بین همه دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش، مدارس، دانشگاه‌ها، پلیس و سیستم حمل و نقل شهری، بتوانیم با تامین نیاز‌های آمد و شد دانش آموزان و دانشجویان شاهد نظم دقیقی در سطح شهر و دستاورد شایسته آسایش و آرامش برای خانواده‌ها باشیم.

او افزود: شهرداری اصفهان بر اساس رسالتی که بر دوش دارد در راستای ایجاد امکانات لازم برای تسهیل رفت و آمد همراه با اطمینان، زمینه‌های مناسب را فراهم کرده است.

شهردار اصفهان گفت: با راه‌اندازی خط یک مترو، امسال به طور جدی‌تر از همه کسانی که در مسیر این خط هستند خواهشمندیم به گونه‌ای برنامه ریزی‌ها انجام شود تا همه بتوانند از مترو استفاده کنند.

او افزود: همچنین از دانشجویان دانشگاه اصفهان، صنعتی اصفهان، دانشگاه هنر، و دیگر مدارسی که در مسیر این خط قرار دارند انتظار داریم از مترو استفاده کنند.

نوروزی با بیان اینکه از هفته آینده فعالیت‌های آموزشی آغاز می‌شود، اضافه کرد: تا روز گذشته روزانه ۷۰ هزار مسافر با مترو جابه جا می‌شدند و این آمار به طور حتم از اول مهر بر اساس تجربه سال گذشته، به بیش از ۱۰۰ هزار نفر در روز می‌رسد، اما ظرفیت مترو از این بیشتر است.

او تصریح کرد: اگر چه در ساعات پیک، ممکن است مترو شلوغ باشد، اما می‌توانیم با تدابیری ظرفیت حمل و نقل مسافر با مترو را افزایش دهیم، هر مسافری که با مترو حرکت کند، تاثیر مستقیم بر کاهش آلودگی‌ها و تعدیل ترافیک، تغییر فضای شهر، تسهیل در رفت و آمد‌ها دارد.

نوروزی افزود: از مسئولان مدارسی که در مسیر مترو قرار دارد خواستاریم اولیا را به سمتی هدایت کنند که فرزندان آنان از مترو استفاده کنند.


او با بیان اینکه از ابتدای مهرماه یک هزار و ۲۰۰ اتوبوس در کنار مترو به مردم خدمات رسانی می‌کند، گفت: تعدادی از این اتوبوس‌ها امسال بازسازی شده است، در تابستان امسال ۹۰۰ اتوبوس در خدمت حمل‌و نقل شهری بود که تعداد ۳۰۰ اتوبوس تا ابتدای مهر به این تعداد اضافه می‌شود.

شهردار اصفهان گفت: تاکسیرانی نیز با برنامه ریزی‌هایی که برای خدمت رسانی با عنوان سرویس مدارس، انجام داده است، به کمک حمل و نقل عمومی خواهد آمد، بنابراین از کسانی که مسئول اداره امور مربوط به سرویس مدارس هستند نیز خواستاریم این سرویس‌ها را با مترو هماهنگ کنند تا افراد در استگاه مترو پیاده شوند و مجددا در ایستگاه مترو سوار شوند.

نوروزی تاکید کرد: این اقدام نیازمند همکاری و هماهنگی همه نهاد‌ها به خصوص پلیس راهور است، زیرا پلیس راهور محور استقرار نظم در رفت و آمد شهری است، همچنین آموزش و پرورش نیز باید همکاری‌های لازم را داشته باشد، زیرا همه نهاد‌ها و سازمان‌ها بسیج می‌شوند تا در خدمت آموزش و پرورش قرار بگیرند.

او اظهار امیدواری کرد: با مجموعه این همکاری‌ها بتوانیم شاهد شهری باشیم که در آن دانش آموزان و دانشجویان در عرصه اجتماع با سبکی دقیق و منظم در ساعات معین در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند.

صبح امروز ستاد مهر شهر اصفهان با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، رییس کل ناجا و سایران مسئولان و مدیران شهری آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/م

 

آیین آغاز به کار ستاد مهر شهر اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر