کد خبر: ۷۰۷۵۵۶۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
کد خبر : ۷۰۷۵۵۶۵
گروه : همدان » همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: عزاداری‌ها و جلسات روضه باید مورد رضایت اهل بیت باشد.

برگزاری عزاداری‌ها مورد رضایت اهل بیت باشدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان به اهمیت اهداف قیام امام حسین (ع) اشاره کرد وگفت: حضرت سیدالشهدا در میان معرکه جنگ، نماز اول وقت را اقامه کرد تا به همه بگوید که من برای نماز و برای دین به قیام علیه یزید پرداخته ام.

او افزود: حال مگر می‌شود کسی خود را عزادار امام بنامد و انتظار قبول شدن عزاداری خود را داشته باشد، اما نماز نخواند و به آن بی توجه باشد.

امام جمعه همدان با اشاره به حدیثی از امام باقر (ع) گفت: اگر کسی لباس مشکی پوشید و به درستی اطاعت از خداوند کرد نتیجه‌اش از بین رفتن اختلاس‌ها، خلوت شدن دادگاه‌ها و پر شدن نماز جمعه‌ها است.

حجت‌الاسلام شعبانی با اشاره به اینکه عزاداری شرایطی دارد، گفت: عزاداری‌ها و جلسات روضه باید مورد قبول اهل بیت باشد.

او با بیان این که اگر روزانه ده دقیقه برای خداوند وقت بگذاریم و به نماز اهمیت بدهیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد، اضافه کرد: هیئتی که در آن به نماز و اهداف امام حسین (ع) توجه شود حضرت به آن افتخار می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ادامه داد: بنا بر فرمایش امام باقر (ع) هیچ حلال زاده‌ای راضی به مرگ اهل بیت نیست و لذا اگر امروز هم در فضای مجازی و حقیقی عده‌ای به شبهه پراکنی علیه دین اسلام و اهل بیت می‌پردازند باید نسبت به آن‌ها شک کرد.

حجت‌الاسلام شعبانی بهشت رفتن را آسان دانست و گفت: تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که تلاش خود را در رسیدن دستمان به دستان اهل بیت قرار دهیم و این مهم هم با توجه ویژه به نماز و روزه و احکام الهی در دسترس است.

او با تاکید بر اینکه تا می‌توانید مجلس امام را گرم کنید و به آن اهمیت دهید ابراز کرد: امام حسین (ع) همه چیز خود را در راه خداوند تقدیم کرد و به همین دلیل نیز خداوند همه چیز به امام حسین داده است.

انتهای پیام/ب

عزاداری به همراه اطاعت از خداوند موجب اصلاح جامعه می‌شود

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر