کد خبر: ۷۰۷۵۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای ساخت و بهره‌برداری از کارخانه تایر سیستان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مورد نیاز است.

تکمیل کارخانه تایر سیستان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،رضا رحمانی در حاشیه بازدید از مجموعه پلیمر پاکت پرند زاهدان  اظهار داشت: وزارت صمت تمام تلاش خود را برای تکمیل کارخانه تایر سیستان بکار خواهد گرفت و نیاز است تا بخش خصوصی برای ساخت این کارخانه ورود پیداکند.

او تصریح کرد: چندین طرح صنعتی شامل کارخانه بافت بلوچ در جنوب و چندین طرح دیگر در شمال سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها، سیستان و بلوچستان را به سمت صنعتی شدن سوق می‌دهد.

او در خصوص نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استاندار، مجمع نمایندگان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان در مورد عدم جذب سرمایه و انتقال آن به سایر استان‌ها گفت: جابه‌جایی بودجه امری طبیعی در کشور محسوب می‌شود که البته انجام این کار شرایط خاص خودش را می‌طلبد.

رحمانی ادامه داد: بودجه انتقال یافته از سیستان و بلوچستان به صورت اوراق خزانه به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که با تدبیر مناسب برای جلوگیری از سوخت شدن به سایر استان‌ها اختصاص یافته است.

او بیان کرد: در خصوص تخصیص بودجه به هر میزان که اختصاص پیدا کند ما از آن استقبال و برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به پروژه بزرگ توسعه تولید پوشاک کشور نیز اشاره کرد و افزود: ماه‌ها قبل برای به نتیجه رسیدن این طرح درخواست و پیگیری‌هایی انجام و پنج استان به صورت پایلوت در نظر گرفته شده که ۲ استان سیستان و بلوچستان و کردستان نیز به آن‌ها اضافه شده است.

او با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر معدنی سیستان و بلوچستان افزود:در حوزه معادن این استان کار‌های جدیدی شروع شده و به نتایج خوبی رسیده‌ایم که لازمه نتیجه بخش بودن آن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

رحمانی تصریح کرد: بهره‌برداری از معادن از فرصت‌های مناسب و خوبی برای به حرکت در آوردن موتور توسعه سیستان و بلوچستان است.

او هدف از سفر خود به سیستان و بلوچستان را بازدید از وضعیت صنعت، معدن و تجارت، شهرک‌های صنعتی، واحد‌های تولیدی، دیدار با فعالان اقتصادی، بررسی وضعیت موجود و پیگیری مسائل مربوط به وزارت صمت در این استان ذکر کرد.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز پنجشنبه در بدو ورود به زاهدان از کارخانه کاشی و پلیمر پاکت شهرک صنعتی این شهر بازدید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر یک‌روزه خود به سیستان و بلوچستان از شهرک صنعتی رامشار محل اجرای پروژه آریا تایر هامون و کارخانه لوله‌های GRP واقع در شمال این استان بازید خواهد کرد.

شرکت در شورای اداری سیستان و بلوچستان با حضور فعالان اقتصادی از دیگر برنامه‌های سفر رحمانی به این استان است.

محسن صالحی نیا معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران وزیر صنعت، معدن و تجارت را در این سفر همراهی می‌کند.

هم‌اینک ۶۸۱ واحد بهره‌برداری شده صنعتی و صنفی با ۲ هزار و ۴۶۴ نفر اشتغال در شهرک کارگاهی زاهدان فعال هستند که از این تعداد ۱۶۲ واحد صنعتی و ۵۱۹ واحد صنفی با مجموع سرمایه‌گذاری هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال در شهرک کارگاهی راه اندازی شده‌اند.

۱۲ مورد از واحد‌های یادشده در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی، هشت واحد صنایع نساجی، ۲۳۷ واحد سلولزی، ۱۵ واحد شیمیایی، ۱۰ واحدکانی غیرفلزی، ۲۱۶ واحد فلزی، ۱۳ واحد برق و الکترونیک و ۱۷۰ مورد خدمات در این شهرک مشغول به فعالیت‌اند.

هم اینک ۱۲ مجتمع کارگاهی و ۲۸۵ واحد کارگاهی در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان فعال است.

انتهای پیام/گ

سفر وزیر صنعت و معدن به سیستان و بلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر