کد خبر: ۷۰۷۵۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
همتی نوشت؛
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: در جلسه با معاونان رئیس جمهور، وزرائ و برخی مدیران عامل بانک‌ها توافق شد که بانک‌های کشور برای نیمه باقی مانده سال در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای بخش‌های پیشران اختصاص دهند.
 
ق به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت؛ گزارش اخیر بانک مرکزی حاکی از بازگشت رشد به بخش غیر نفتی اقتصاد کشور است در ۳ ماه اول سال ۹۸ بخش غیر نفتی که بخش مولد اقتصاد است حدود ۴ دهم درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است هر چند این رشد کمتر از توان بالقوه است، ولی با توجه به رشد منفی سه فصل قبل و در کنار شروع کاهش تورم امیدوار کننده است.

او ادامه داد: این مهم در سایه بازگشت آرامش و ثبات نسبی بازار ارز و تخلیه اثرات شوک‌های خارجی ناشی از تحریم و فشار حداکثری تحقق یافته است.
بیشتر بخوانید: زائران ارز مورد نیاز اربعین را از امروز تهیه کنند / آغاز به کار بازار متشکل ارزی با دینار عراق نیست

همتی تاکید کرد: برای تقویت این رشد در فصول آینده و رونق بخش‌های مولد نظام بانکی خود را متعهد به کمک در تامین نیاز‌های نقدینگی بنگاه‌ها می‌داند در این خصوص در جلسه‌ای با حضور معاون محترم رئیس جمهور، وزرای بخش تولید و برخی مدیران عامل بانک‌ها توافق شد که بانک‌های کشور برای نیمه باقی مانده سال در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای بخش‌های پیشران اختصاص دهند.

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: فعالان اقتصادی و مردم مطمئن باشند که اولویت اصلی کشور احیای تولید و اشتغال است و بنابراین همکارانم در نظام بانکی علیرغم دشواری‌های ناشی از تحریم‌های بی‌سابقه مانند سابق و با تمام توان در کنار آن‌ها و در کنار رشد و تعالی کشور خواهند بود.

انتهای پیام/
 

بخش غیر نفتی حدود ۴ دهم درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر