کد خبر: ۷۰۷۷۰۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک ناشر گفت: وزارت ارشاد باید برای دیده شدن کتاب‌ در شهرستان ها تلاش کند تا ناشران بتوانند کتاب‌هایشان را به راحتی عرضه کنند.

دولت برای دیده شدن کتاب ها در شهرستان ها تلاش کند/ کاهش شدید مخاطبان کتاب

احمد دولت آبادی مدیر مسئول انتشارات نگار تابان، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص حمایت های وزارت ارشاد از صنعت نشر گفت: وزارت ارشاد همیشه پای کار بوده و تمام سعی خود را دارد تا از صنعت نشر حمایت کند؛ اما باید برای دیده شدن کتاب ها در شهرستان تلاش کند تا ناشران بتوانند در شهرستان ها هم کتاب‌های خود را عرضه کنند. اداره ارشاد شهرستان ها برای برپایی نمایشگاه کتاب با کندی حرکت می‌کند و به نوعی همکاری با ناشران ندارد. ارشاد شهرستان‌ها تنها نقش معرف را در برپایی نمایشگاه کتاب شهرستانی ایفا می‌کند.

مدیر مسئول انتشارات نگار تابان با اشاره به اینکه کاغذی که وزارت ارشاد در اختیار ناشران گذاشت، تاثیری در تولید کتاب نداشته است، اظهار کرد: تنها کاغذ را با مبلغ کمتری به ناشران دادند؛ ناشران پس از گرفتن این کاغذ‌ها با وزارت ارشاد در کاهش قیمت کتاب هایشان همکاری نکردند و تنها به مخاطبانشان هنگام خرید کتاب تخفیف دادند. شاید برخی هم قیمت کتاب‌هایشان را افزایش نداده باشند. برخی ناشران کاغذهایشان را در بازار کاغذ فروختند؛ در مراحل واگذاری کاغذ گاهی تبادل‌هایی هم بین ناشران انجام شد.

دولت آبادی در پایان گفت: وقتی دولت از ناشر حمایت می‌کند، باید از مخاطب هم حمایت کند. مخاطبان کتاب به شدت کاهش پیدا کرده اند. میزان مخاطبان کتاب پس از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نصف شده است و باید دید استقبال مخاطبان در نمایشگاه‌های استانی کتاب چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر