کد خبر: ۷۰۷۷۲۳۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام از فعالان بخش درمان خواست از فرصت باقی مانده جهت ثبت نام در سامانه پایانه فروشگاهی استفاده نمایند.

مهلت پزشکان برای ثبت‌نام در سامانه فروشگاهی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛عباس پور مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام اظهار کرد: با توجه به اتمام فراخوان ثبت نام سامانه فروشگاهی (پایان شهریور ماه) از فعالان بخش درمان که براساس بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ مشمول ثبت نام در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروش هستند، انتظار است در این باره اقدام نمایند تا مشمول جرایم مالیاتی نشوند.

 

 او با اشاره به ضرورت عمل به تکالیف قانونی از سوی مؤدیان تصریح کرد: مکانیزه شدن سیستم‌های دریافت مالیات یک مصوبه کلی در بودجه ۹۸ بوده که صرفاً شامل پزشکان نمی‌شود و حداقل ۱۵ عنوان از سایر صاحبان مشاغل ملزم به استفاده از سامانه فروشگاهی هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام جامعه پزشکی را از صنوف خوش حساب استان در زمینه پرداخت مالیات ارزیابی و تصریح کرد: خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق فعالان این حوزه اظهار نامه مالیاتی ارائه می‌دهند و این اظهارنامه‌ها نیز رسیدگی و قطعی می‌شوند و صرفاً دستگاه کارت خوان معیار محاسبه مالیات نمی‌باشد.

 

عباسپور خاطرنشان کرد: اکثر پزشکان سطح استان با بیمه‌ها طرف قرارداد هستند و اطلاعات مالی پزشکان از این طریق رصد و بررسی شده و قابل دسترسی است همچنین بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تمامی مطب‌ها در سطح استان دارای دستگاه کارت خوان هستند و اگر مطبی کارت خوان نداشته باشد، مردم به ما اطلاع می‌دهند.

دکتر فلاحی رئیس سازمان نظام پزشکی استان ایلام نیز در این دیدار با تأکید بر لزوم پرداخت مالیات از سوی صنوف مختلف اظهار داشت: پرداخت مالیات و حرکت در مسیر اجرای قانون امری بدیهی است، اما اعمال هجمه علیه جامعه پزشکی که با وجود شرایط استان به ارائه خدمات در بخش بهداشت و درمان می‌پردازند باعث بی انگیزگی این قشر می‌شود.

 

دکتر فلاحی افزود: تعداد معدودی از پزشکان استان ایلام درآمد‌های بالایی دارند و در خصوص موضوع مالیات، این قشر همواره به تکالیف قانونی خود عمل و اقدام می‌نمایند.

 

 

انتهای پیام/ع

ثبت‌نام پزشکان در سامانه فروشگاهی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر