کد خبر: ۷۰۷۷۵۹۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
مدیرکل راه و شهرسازی قم عنوان کرد؛

صبوری گفت:برای بهسازی و احداث ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) ۵۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی نیاز است که باید از محل اعتبارات طرح‌های ملی تامین شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،صبوری مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت:برای بهسازی و احداث ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) ۵۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی نیاز است که باید از محل اعتبارات طرح‌های ملی تامین شود

 صبوری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در سالن جلسات استانداری قم افزود: امسال از محل اعتبارات طرح‌های با نام ملی، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و توسعه طرح توسعه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) اختصاص یافته است.

مدیر کل راه وشهرسازی قم با اشاره به گزارش عملکرد پروژه‌های ملی اداره کل راه و شهرسازی قم در سال ۹۷ بیان کرد: در مبحث پروژه‌های ملی متمرکز ۵ طرح در رابطه با اصلاح نقاط حادثه خیز، توسعه و تکمیل راه‌های روستایی، مطالعات شناسایی و امکان سنجی پروژه‌ها، مطالعات ساماندهی سکونت گاه‌های غیررسمی و کمک به بهسازی و نوسازی انجام شده است.

او ادامه داد: برای اجرای این ۵ پروژه ملی متمرکز ۱۳ میلیارد تومان اعتبار به استان قم اختصاص داده شده است.

صبوری تاکید کرد: برای احداث کمربندی قم جلسات مقدماتی با سرمایه گذار انجام و بعد از اخذ مجوز از دولت عملیات عمرانی این کمربندی به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

مدیر کل راه وشهرسازی قم  با بیان اعتبارات سازمان ملی و مسکن سال گذشته گفت: تکمیل بلوار امام علی (ع) با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان از مهمترین طرح‌های استان در این بخش بوده است.

صبوری با اشاره به عملکرد طرح‌های ملی با نام سال ۹۷ عنوان کرد: بهسازی محور قم-نیزار، بهسازی محور قم-تهران، بهسازی و اتصال راه اصلی قم-ساوه و قم به سلفچگان و محور قم به جاده گرمسار و احداث کمربندی قم از جمله مهمترین طرح‌های استان بوده است.

او با اشاره به جدول عملکرد استانی سال ۹۷ گفت: تکمیل راه دسترسی مسیر پردیسان- کهک با اعتبار یک میلیارد تومان و احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان ۷۲ تن از جمله مهمترین اقدام‌های انجام شده در این بخش است.

صبوری یادآورشد: سال گذشته ۱۲۰ تن قیر و آسفالت برای توزیع در محلات هدف بازآفرینی شهری در سطح معابر شهر قم توزیع شد.

مدیر کل راه وشهرسازی قم ادامه داد: همچنین سال ۹۷، یک هزار و ۳۲۵ تن قیر برای راه‌های اصلی و بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ تن نیز برای راه‌های روستایی استفاده گردید.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در مبحث اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۸ گفت: در ردیف استانی ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به اداره کل راه و شهرسازی اختصاص یافته است.

او با اشاره به بند الف تبصره ۱۸ بیان کرد: سال ۹۷ بیش از ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این محل برای بهسازی و احداث مراکز خدماتی در محدوده بافت فرسوده شهر قم هزینه شد.

او بیان کرد: رفع نقاط حادثه خیز، توسعه و تکمیل راه‌های روستایی، بهسازی محور ساوه- تفرش، ارتقای راه اصلی کهک به لنگرود و احداث مسیر جمکران به کهک از جمله طرح‌های فعال سال جاری می‌باشد.

صبوری گفت: از سال ۹۶، ۸ عدد دستگاه شتاب نگار تهیه و خریداری شده و آمادگی نصب این شتاب نگار‌ها برای استان نیز فراهم شده است.

او با اشاره به اعتبارات طرح‌های ملی با نام سال ۹۸ تصریح کرد: همچنین بهسازی محور-تهران با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان و بهسازی محور قم-نیزار با اعتباری ۲ میلیارد تومانی پیش بینی شده است.

صبوری یادآورشد: احداث جاده قم-کهک با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان، احداث کمربندی قم در قالب سرمایه گذاری با رقم اعتباری پیش بینی شده ۴۳۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: درطرح‌های عمرانی استانی سال ۹۸ نیز اعتبار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی پیش بینی شده است.

صبوری عنوان کرد: از محل بند ه تبصره یک، برای بهسازی روکش آسفالت محلات هدف بازآفرینی پیش بینی‌های مطلوبی صورت گرفته است، پیش بینی می‌شود امسال ۹۲۰ تن در مجموعه در سطح استان توزیع شود.

او با اشاره به جز ۲ بند ب تبصره ۸ بیان کرد: برای احداث و تکمیل فاضلاب شهرک پردیسان پیشنهاد اختصاص اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی از اعتبارات ملی به وزارت راه و شهرسازی ارائه شده است.

انتهای پیام/ح

 احداث کمربندی قم از جمله مهمترین طرح‌های استان بوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر