کد خبر: ۷۰۷۷۷۳۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد؛

بهروز اسودی از آغاز ثبت نام واحد‌های تولیدی استان سمنان جهت دریافت تسهیلات طرح رونق تولید سال ۹۸ در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در یکصد و هشتاد و دومین جلسه کار گروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اعلام این خبر افزود: در راستای حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحد‌های تولیدی، این تسهیلات به کلیه واحد‌های تولیدی استان که مشمول طرح می‌شوند پرداخت می‌گردد.

او تصریح کرد: در سال جاری جهت هموار سازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار رونق تولید و تامین مالی تولید کنندگان داخلی بسته تسهیلات رونق تولید همانند سال گذشته ابلاغ و قابل اجرا می‌باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، تامین تسهیلات مورد نیاز طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، تامین مالی طرح‌های بازسازی و نوسازی در اولویت این بسته رونق تولید قرار دارد که این اهداف با تخصیص اعتبارات مناسب که به زودی از سوی وزارت صمت ابلاغ خواهد شد در سالجاری محقق می‌گردد.

بهروز اسودی با اشاره به اینکه فرآیند ثبت نام به صورت کاملا الکترونیکی صورت می‌گیرد یادآور شد: متقاضیان میتوانند درخواست خود را در سامانه بهین یاب ثبت نمایند تا پس از بررسی توسط کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه‌های تولیدی، واحد به بانک معرفی گردد.

او درخصوص میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید ۹۷ عنوان کرد: در سال گذشته ۸۷۹ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان بیش از ۹۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از بانک‌های عامل دریافت نموده اند که حدود ۸۷درصد از سهم پرداختی تسهیلات در استان بوده است.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به دیگر دستور کار این نشست از معرفی ۳۷ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانک‌های عامل خبر داد و افزود: با تصمیم اعضای کارگروه با پرداخت تسهیلات به ارزش حدود ۸۹۰۰ میلیارد ریال به این تعداد واحد تولیدی از محل اعتبارات تسهیلات رونق تولید ۹۸ موافقت شد.

در پایان این جلسه مشکلات بانکی، تامین اجتماعی و زیربنایی هفت واحد تولیدی ریکان صنعت پارس، فرآوری گاز دربند، پاسارگاد صنعت باتری، کومش اکسیژن ایوانکی، تعاونی امید ریکان، هوا پاک سازان کومش و کارخانجات نورد و لوله بررسی شد.

اتهای پیام / م

پرداخت تسهیلات به ارزش حدود ۸۹۰۰ میلیارد ریال به ۳۷ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر