کد خبر: ۷۰۷۷۸۷۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
وزیر راه و شهرسازی در اصفهان خبر داد؛

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اراده وزارت راه و شهرسازی استفاده از ریل ملی است،گفت: قرارداد‌های مختلفی منعقد شده تا ریل از این مجموعه تولیدی تهیه و در پروژه‌های عمرانی استفاده شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در جمع خبرنگاران تحویل نخستین محموله ریل قطار‌های پرسرعت را جلوه‌ای از به ثمر نشستن روحیه خودباوری در کشور دانست و اظهار داشت: امروز همه شاهد هستیم که توانایی لازم در کشور وجود دارد و استفاده از ظرفیت و ذخایر کشور به اندازه‌ای دارای ارزش بوده که استفاده صحیح از آن می‌تواند مشکلات پیش روی کشور را برطرف سازد.

او افزود: انتقال محموله ریلی که امروز شاهد انجام رسمی آن هستیم پروژه‌ای است که قریب ۲۰ سال توسط شرکت سهامی ذوب آهن در فرآیند پژوهشی و ... برای به ثمر نشستن آن تلاش شده و شاهد به‌کارگیری این محصول در استفاده در پروژه‌های عمرانی خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امروز محموله‌ای به صورت داغ از پای کوره‌های کارخانه ذوب‌آهن اصفهان برای استفاده در پروژه راه آهن بستان آباد-تبریز بارگیری و ارسال شد و باید از کسانی که از گذشته تا به امروز برای به ثمر نشستن آن همت کرده‌اند ، تشکر کرد.

او اضافه کرد: اراده ما نیز به صورت مصمم استفاده از ریل ملی است، از این رو قرارداد‌های مختلفی منعقد شده تا ریل از این مجموعه تولیدی تهیه و در پروژه‌های عمرانی استفاده شود.

او بیان کرد: برای پروژه‌های صادرات خدماتی، فنی و مهندسی که با کشور‌های همسایه درحال رایزنی هستیم نیز برای ریل ملی بازاریابی کرده تا این محصول ارزشمند در کشور‌های همسایه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اسلامی با بیان اینکه تحریم کشتیرانی، هواپیمایی، شرکت‌ها و اشخاص مختلف و جلوگیری از نقل و انتقال پول تنها با هدف زمین‌گیر کردن ملت ایران دنبال می‌شود، عنوان کرد: دشمنان ایران اسلامی با وضع تحریم‌های مختلف به دنبال آن هستند تا مسیر پیشرفت کشور را مسدود کنند و اجازه رسیدن به موفقیت‌های روزافزون را ندهند از این رو حفظ خودباوری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی کمک شایانی به شکست این توطئه‌ها می‌کند، پس باید راهبردی، چون استفاده حداکثری از ساخت داخل که مورد تاکید مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و اراده قاطع دولتمران است مورد توجه قرار گیرد.

او افزود: امروز به قدرت دانش‌بنیان دست یافته که رو به فزونی است و از سوی دیگر صنایع کشور دارای خلاقیت و نوآوری‌هایی هستند که می‌تواند گره‌گشای کاستی‌ها باشند و امیدواریم این روند با قدرت ادامه یابد تا موتور محرک اقتصادی کشور را تقویت کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برندسازی و قدرت لجستیک کشور نیز رو به توسعه بوده که سبب شکوفایی اقتصاد کشور خواهد شد.

انتهای پیام/م

 

تحویل نخستین محموله ریل قطارهای پرسرعت به راه آهن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر