کد خبر: ۷۰۷۷۹۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

۲ کارگاه آموزشی بین‌المللی با حضور جمعی از اساتید و محققین دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه عراق و صاحبان صنایع و اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سرسرای اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،علی‌اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه هدف از برگزاری کارگاه‌های را بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مشترک و نیز همکاری بین‌المللی این دانشگاه و صاحبان صنایع با دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق و رشد ارتباطات دو جانبه اعلام کرد.

او گفت : دانشگاه صنعتی کرمانشاه تاکنون با ۶ دانشگاه خارجی از کشور ترکیه و عراق (اقلیم کردستان) تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده و در آستانه امضاء هفتمین تفاهم‌نامه با دانشگاه دیگری از ترکیه است.

او افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه اکنون با دانشگاه "پلی‌تکنیک" اربیل اقلیم کردستان عراق در زمینه کارآموزی و انرژی تجدیدپذیر، دانشگاه "تیش" ترکیه در زمینه کنفرانس بین‌المللی، "قفقاز" ترکیه، دانشگاه "صلاح الدین" در زمینه رد و بدل دانشجو و استاد و دانشگاه سلیمانیه تو پلی تکنیک این استان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده است.

او به امضاء تفاهم‌نامه با دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه در زمینه صنعت و عمران اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۵۲ هیات علمی در ۱۰ رشته شامل برق تمام گرایش‌ها، مهندسی شیمی گرایش جداسازی، مکانیک در سه گرایش، عمران، صنایع، راه‌آهن، کامپیوتر تمام گرایش‌ها، فیزیک مهندسی و علوم مهندسی می‌تواند نقش برجسته‌ای در زمینه توسعه صنعت و عمران اقلیم و منطقه ایفا کند.

او به رتبه ۱۴ دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بین دانشگاه‌های صنعتی کشور اشاره کرد و آن را برای یک دانشگاه تازه تاسیس رتبه بسیار خوبی دانست و گفت: این رتبه در ایران با توجه به وجود دانشگاه‌های برتر جهانی و آسیایی مانند صنعتی شریف، امیر کبیر و اصفهان رتبه خوبی محسوب می‌شود.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به نیاز ضروری همکاری دانشگاه، صنایع و جامعه برای توسعه اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه این پتانسیل و توانایی علمی را دارد که در زمینه توسعه صنایع و عمران منطقه گام‌های برجسته‌ای بردارد.

 

 

انتهای پیام/د

هدف برگزاری کارگاه‌ها بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مشترک

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر