کد خبر: ۷۰۷۸۴۰۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

بنیاد مارشال فهیم اظهارات اخیر اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مورد مارشال فهیم را غیر مسئولانه و افترا آمیز عنوان کرده است.

واکنش بنیاد «مارشال فهیم» به سخنان جنجالی اشرف غنیبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، بنیاد مارشال فهیم اظهارات اخیر اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مورد مارشال فهیم را غیر مسئولانه و افترا آمیز عنوان کرده است.

در بیانیه بنیاد مارشال فهیم آمده است: ویدئویی از سخنان محترم اشرف غنی رئیس‌ جمهور به نشر رسیده که در آن به برخی از مسائل حکومتی دوره‌های حکومت موقت و انتقالی اشاره کرده‌اند. آقای اشرف غنی به شکل مبالغه‌آمیز ادعا می‌کند که به حیث وزیر مالیه وقت، از تطبیق اوامر مارشال افغانستان تمرد کرده بود. مارشال افغانستان در آن زمان سمت‌های معاونیت اول رئیس‌جمهور و وزیر دفاع کشور را به عهده داشت. با آن که اختلاف دیدگاه در جلسات کابینه یک امر طبیعی است اما در آن زمان محترم اشرف غنی از لحاظ موقف سیاسی و دولتی در جایگاهی قرار نداشتند که متناسب مدعا شان باشد.

این بیانیه افزوده است: نقش مارشال افغانستان در اساس‌گذاری نظام جمهوری اسلامی به ویژه اردوی ملی/ ارتش و همچنین تاکید همیشگی وی به صلح، وحدت ملی، و همدیگر پذیری، و نیز دین‌داری و وطن‌پرستی وی به ملت عزیز افغانستان بسیار واضح است. اظهارات رئیس‌جمهور غنی که ظاهرا در یک جلسه کمپاین انتخاباتی صورت گرفته به گمان اغلب جنبه تبلیغاتی دارد. با توجه به اصل تفکر مارشال افغانستان مبنی بر همدیگر پذیری و گذشت، با احترام به آقای اشرف غنی، اظهارات شان در مورد مارشال افغانستان را تقبیح نموده و آن را خلاف اخلاق سیاسی و آداب مردم افغانستان و به دور از شان رئیس جمهور یک کشور اسلامی می دانیم.

گفتنی است که روز گذشته ویدئویی از اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان منتشر شد که در آن آقای غنی از ایستادگی در برابر اوامر مارشال محمد قسیم فهیم در زمان حکومت موقت و انتقالی صحبت می کند.

رئیس جمهور افغانستان در این ویدئو  که احتمالا در یک همایش انتخاباتی صحبت می‌کند گفته است زمانی که او وزیر مالیه بود، حکم مارشال محمد قسیم فهیم را در برابر چشمان اعضای کابینه پاره کرده است.

انتشار این ویدئو واکنش‌های گوناگونی را در شبکه‌های اجتماعی بر انگیخته است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر