کد خبر: ۷۰۷۸۵۸۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم عنوان کرد،؛

مقیمی گفت:جشنواره قم شهر دوست‌داشتنی در آبان ماه همزمان با روز قم برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات مرکز کنترل هوشمند ترافیک برگزار شد، با اشاره به اقدامات شده همزمان با آغاز سال تحصیلی گفت: در ۱۰ مدرسه منتخب برنامه‌های مختلف فرهنگی، تئاتر، پرده‌خوانی با موضوع قم شناسی برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه طرح‌های فرهنگی با موضوع پسماند در مدارس قم اجرا می‌شود، یادآور شد: جشنواره قم شهر دوست‌داشتنی در آبان ماه همزمان با روز قم برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم  عنوان کرد: برنامه‌هایی در حوزه آموزش‌های ترافیکی، فرهنگ شهروندی، ایمنی شهری، پسماند، فضای سبز و هویت شهری در جشنواره قم شهر دوست‌داشتنی به انجام خواهد رسید.

مقیمی با اشاره به برپایی تور قم گردی ویژه دانش‌آموزان ابراز کرد: به‌منظور آشنایی دانش‌آموزان با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های استان قم تور ویژه قم گردی در سطوح مختلف دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

او از افتتاح دو سالن ورزشی همزمان با هفته دفاع مقدس در قم خبر داد و گفت: دو سالن ورزشی شهید غلامپور در منطقه دو و خلبان شهید اکبری در منطقه یک شهری همزمان با هفته دفاع مقدس در قم به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم با بیان اینکه شهرداری در نمایشگاه هفته دفاع مقدس حضور مؤثر و با برنامه‌ای دارد، عنوان کرد: در کنار اجرای استیج، غرفه آسیب‌های اجتماعی نیز در نمایشگاه یادیاران دفاع مقدس قم برپا شده است، همچنین دو تئاتر وداع با اسلحه و مین نیز با حمایت سازمان فرهنگی شهرداری در نمایشگاه دفاع مقدس اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم نیز در این جلسه با اشاره به لزوم ساماندهی سرویس‌های مدارس تصریح کرد: سال گذشته ۱۹۸ مدرسه با ۵۰۰۰ سرویس در قم ساماندهی شده بود که ۲۰ هزار دانش‌آموز را تحت پوشش قرار داده بود.

مرتضی عزتی با بیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۲۳ هزار دانش‌آموز از سرویس‌های مدارس استفاده کنند، یادآور شد: به‌منظور ساماندهی این سرویس‌ها سامانه سپند راه‌اندازی شده است که باید همگان اعم از رانندگان، مدارس و اولیای دانش‌آموزان در این سامانه ثبت‌نام کنند.

او با اشاره به میزان افزایش نرخ سرویس‌های مدارس ابراز کرد: امسال نرخ سرویس‌های مدارس ۱۸ درصد افزایش داشته است که این نرخ برای سه کیلومتر بوده و از سه تا هفت کیلومتر ۱۰ درصد و بالای ۱۰ کیلومتر نیز ۵ درصد افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از آمادگی برای ارائه خدمات به سرویس شهر‌های اقماری و روستا‌ها خبر داد و افزود: برای تحت پوشش دادن این سرویس‌ها نیاز به توافقی با آموزش و پرورش هستیم و ما آمادگی ارائه خدمات سرویس در روستا‌ها و بخش‌های قم را داریم.

او با تأکید بر ویژگی‌های سامانه سپند یادآور شد: همزمان با سوار شدن و رسیدن به مدرسه یا منزل برای اولیا پیامک ارسال می‌شود که می‌توان نظارت درستی بر رفت‌وآمد دانش‌آموزان داشت؛ همچنین برچسبی بر شیشه سرویس‌ها نصب می‌شود که می‌توان تمامی اطلاعات سرویس را مشاهده کرد.

عزتی با درخواست از اولیای دانش‌آموزان و مسئولان مدارس برای ارائه اطلاعات در سامانه سپند خاطرنشان کرد: بنا بر تجربه ساماندهی کامل سرویس‌های مدارس تا انتهای مهرماه و اوایل آبان ماه ادامه خواهد داشت، ولی در هر شرایطی باید اطلاعات سرویس‌ها در سامانه سپند ثبت شود.

انتهای پیام/ح

۲ سالن ورزشی همزمان با هفته دفاع مقدس در قم افتتاح می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر