کد خبر: ۷۰۷۸۹۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
معاون برنامه ­ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش مطرح کرد؛

الهیار ترکمن گفت: ۳۲۱ میلیارد تومان اعتبار از خزانه داری کل کشور دریافت و به استان‌ها ابلاغ‌شده است.

ابلاغ بخشی از مطالبات سال 97 فرهنگیان به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان­هابه گزارش  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی الهیار ترکمن معاون برنامه­ ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش، بابیان اینکه سال مالی ۱۳۹۸ را در شرایطی آغاز کردیم که به دلیل عدم وجود نقدینگی تخصیص‌های سال ۱۳۹۷ در آخرین روز کاری سال گذشته مورد اقدام قرار نگرفت، اظهار کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان شامل حق‌التدریس شاغلین، حق‌الزحمه نیرو‌های خرید خدمت، حق‌الزحمه امتحانات، فوق‌العاده نوبت دوم، اضافه‌کار نیرو‌های اداری و برخی موارد دیگر به سال جاری منتقل شد. این مورد برنامه‌ریزی مالی ما را برای تهیه یک برنامه زمانی مشخص جهت پرداخت مطالبات و ایفای تعهدات سال ۱۳۹۸ با دشواری‌هایی روبه رو کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع افزود: به دلیل شرایط کشور، تأمین نقدینگی در خزانه داری با محدودیت‌های قابل‌توجهی روبه رو است لذا در این شرایط، رویکرد تعاملی و هماهنگی بین دستگاهی خاصی مورد نیاز است تا زمینه برای ایفای تعهدات فراهم شود. در این زمینه سازمان برنامه‌وبودجه و مجموعه خزانه داری کل کشور در وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش‌های زیادی انجام دادند، لذا بخشی از مطالبات در ابتدای سال جاری پرداخت شد و بخش دیگر نیز در روز گذشته تأمین اعتبار و به استان‌ها ابلاغ شد.


بیشتر بخوانید: بار سنگین تحول آموزش و پرورش بر دوش دانشگاه فرهنگیان است/ سال ۱۴۰۴ اولین سال بی‌نیازی از معلمان خواهد بود


او در خصوص ماهیت اقلام تأمین اعتبارشده گفت: ۳۲۱ میلیارد تومان اعتبار از خزانه داری کل کشور دریافت و به استان‌ها ابلاغ‌شده است که برای پرداخت مواردی مانند حق التدریس شاغل، فوق العاده نوبت دوم و اضافه‌کار کارکنان اداری است. البته با پیگیری انجام‌شده از طرف وزیر آموزش‌وپرورش ۴۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز در شرف تأمین اعتبار است که امیدواریم این مبلغ تا اواسط هفته دیگر دریافت و ابلاغ نماییم.

الهیار ترکمن در پایان اضافه کرد: از صمیم قلب برای تأخیری که در پرداخت مطالبات فرهنگیان ایجاد می‌شود متأسف هستیم، اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در هر فرصت و با هر حجم اعتبار بتوانیم این مسئله را حل کنیم و فرهنگیان عزیز اطمینان خاطر داشته باشند که پیگیری مطالبات آنان فراموش‌شدنی نیست و نهایت تلاش گروه مالی وزارت آموزش‌وپرورش برای حل این مشکل است.

انتهای پیام/

ابلاغ بخشی از مطالبات سال ۹۷ فرهنگیان به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان­ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر