کد خبر: ۷۰۷۹۰۰۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: جشن شکوفه‌ها با حضور۹۳۰ دانش آموز کلاس اولی در پلدختر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رضا زینی وند مقدم مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: جشن شکوفه‌ها با حضور۹۳۰ دانش آموز کلاس اولی در پلدختر برگزار شد.

زینی وند مقدم افزود: ۳۵۲ هزار دانش آموز لرستانی سال تحصیلی جدید را در چهار هزار و ۸۵۰ آموزشگاه آغاز می‌کنند که از این تعداد ۳۳ هزار نفر کلاس اولی و ۲۷ هزار نفر دانش آموز پیش دبستانی هستند..

او اظهار داشت: یکی از اقدامات حیاتی آموزش و پرورش بحث پروژه مهر است که در این راستا اقداماتی در ۲ حوزه سخت افزاری و نرم افزاری در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان به تدوین سند تحول بنیادین در لرستان اشاره کرد و افزود: باید از آن نهایت استفاده برای تربیت و تعلیم کامل و صحیح دانش آموزان را برد.

زینی وند با بیان اینکه در جریان سیل سال جاری۱۱۳ مدرسه استان تخریب، ۳۱۰ مدرسه دچار آسیب و تجهیزات ۱۷۹ مدرسه نیز از بین رفت، ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده ۳۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۱۳ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس و ۱۵ میلیارد تومان برای استاندارد سازی مدارس به آموزش و پرورش لرستان اختصاص یافت.

او اظهار داشت: همچنین اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش استان از ۲.۵ درصد به ۶ درصد ارتقا یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان یادآور شد: ۵۷ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام آموزشی لرستان اختصاص پیدا کرده است و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات آسیب‌های اجتماعی نیز برای تجهیز مدارس حاشیه شهر خرم آباد اختصاص داده شده است.

زینی وند بیان کرد: همچنین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سوی استانداری لرستان به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.

او اظهار داشت: در این راستا ۱۳ هزار و ۳۵۰ کلاس درس برای سال‌تحصیلی جدید در سطح استان تجهیز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث ۶۲ مدرسه تخریبی استان انجام شده و مابقی در حال انجام است، افزود: یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان اعتبار تعمیرات جذب شده است.

زینی وند مقدم تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در مدارس استان برای آغاز سال تحصیلی وجود ندارد، اما نیازمند حمایت دستگاه‌های خدمات رسان هستیم.

او افزود: در مناطقی که مدارس سیلزده تکمیل نشده است ۱۷۰ کانکس در استان مستقر می‌شوند و در این مناطق مشکل تردد دانش آموزان وجود دارد.

انتهای پیام/ر

آغاز سال تحصیلی ۹۳۰ دانش آموز کلاس اولی در مناطق سیلزده پلدختر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر