کد خبر: ۷۰۷۹۸۸۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان قم عنوان کرد؛

حجت الاسلام احمدی گفت:طی هماهنگی با ستاد اربعین شهر‌های مختلفی مورد بررسی قرار گرفتند که در نهایت سامرا برای برپایی اوقاف استان قم در نظر گرفته شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف احمدی با اشاره به فعالیت موکب اوقاف استان قم طی سه سال در مرز مهران گفت: با توجه به تعداد بالای موکب‌های مستقر در این مکان و نیز برپایی موکب آستان قدس رضوی در مهران از سال گذشته تصمیم گرفته شد که محل موکب تغییر یابد.

او افزود: طی هماهنگی با ستاد اربعین شهر‌های مختلفی مورد بررسی قرار گرفتند که در نهایت سامرا برای برپایی اوقاف استان قم در نظر گرفته شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به فعالیت ۷۰ نفر از پرسنل این اداره کل در موکب شهر سامرا طی سال گذشته خاطرنشان کرد: امسال هم ۷۰ نفر همراه با تجهیزات پیشرفته‌تر نسبت به سال قبل در این موکب مستقر می‌شوند.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: از جمله تجهیزاتی که امسال به موکب اوقاف استان قم اضافه می‌شود یک باب نانوایی است تا نان تازه در اختیار زائران حسینی قرار گیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان قم با اشاره به تدارک سه وعده غذا برای زائران اربعین در موکب اوقاف استان قم عنوان کرد: همچنین دو میان وعده قبل از ظهر و عصر نیز تهیه و در بین زائران توزیع خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اقبال عمومی برای سهیم شدن در برپایی موکب‌های اربعین تصریح کرد: عموم علاقه‌مندان به این کار می‌توانند با مراجعه به بقاع متبرکه سطح استان قم کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در اختیار اداره کل اوقاف استان قم قرار دهند تا در برپایی موکب اربعین سال جاری مورد استفاده قرار گیرد.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: موکب اوقات استان قم در شهر سامرا از پنجم تا بیست و هشتم ماه صفر در خدمت زائران حسینی خواهد بود.

انتهای پیام/ح

 خدمت‌رسانی به زائران اربعین در ۲۳ روز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر