کد خبر: ۷۰۷۹۹۵۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد؛

حمیدی گفت: در دهه چهارم انقلاب اسلامی باید نسبت به تمدن سازی اسلامی توجه لازم صورت گیرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش روز دوشنبه در آئین زنگ شکوه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در قم افزود: در دهه چهارم انقلاب اسلامی باید نسبت به تمدن سازی اسلامی توجه لازم صورت گیرد، تمدن سازی اسلامی بدون توجه به مساله آموزش و پرورش به سرانجام نمی‌رسد.

حمیدی با اشاره به سند تحول بنیادین اضافه کرد: این سند که مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی تدوین شده است، یک سرمایه گرانبها برای آموزش و پرورش می‌باشد.

او گفت: برای اجرا و عملیاتی شدن این سند تجربه و توانایی لازم در سطح آموزش و پرورش به وجود آمده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: درسطح کشور پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی ۱۰۰ درصد بوده و این رقم در دوره متوسط نیز آمار بالا و قابل توجهی دارد.

حمیدی تصریح کرد: نظام آموزش و پرورش باید در مسیری گام بردارد که دانش آموزان در ابعاد زیبایی شناختی، اجتماعی، سیاسی و تحصیلی به صورت متوازن و همگام رشد پیدا کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: تعلیم و تربیت باید به صورت «تمام ساحتی» انجام گیرد، منظور از تعلیم و تربیت ساحتی، توازن بین ابعاد اخلاقی، ورزشی و تحصیلی است.

او گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز و یک میلیون معلم درسطح مدارس استان به رسالت تعلیم وتربیت خواهند پرداخت.

حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نگاه تمام ساحتی در آموزش و پرورش قم جاری است، وجود افتخارات مستمر ورزشی، علمی، پرورشی و اخلاقی شاهد مهمی بر این مدعاست.

او همچنین تصریح کرد: همزمان شدن آغاز سال تحصیلی با ماه محرم در کسب معرفت بیشتر نسبت به ارزش‌های عاشورا حسینی موثر است.

درسال تحصیلی جدید ۲۶۵ هزار دانش‌آموز قم در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل می‌شوند،هم اکنون درحال حاضر حدود ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.

انتهای پیام/ح

آموزش و پرورش آماده جهش علمی برای تمدن‌سازی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر