کد خبر: ۷۰۸۲۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کد خبر : ۷۰۸۲۹۹۵

رییس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار یزد از روند کاهشی قیمت‌ها در بازار میوه همزمان با آغاز فصل پاییز خبر داد.

نزول قیمت‌ها در بازار میوه یزد با شروع پاییزبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  «حسین مشرف» با اشاره به تداوم روند کاهشی قیمت میوه، اظهار کرد: خوشبختانه با ورود فصل پاییز و نزدیک شدن به فصل سرما، قیمت اقلام میوه در یزد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است ولی کماکان هیچ نوع کمبودی در این بازار وجود ندارد.

وی به ممنوعیت صادرات سیب‌زمینی اشاره و تصریح کرد: برداشت همزمان سیب‌زمینی از استان‌های فارس و همدان منجر به وفور سیب‌زمینی با قیمت‌های متنوعی مانند ۱۵۰۰، ۲۳۰۰ و ۳۰۰۰ تومان شده و خوشبختانه کمبودی در مورد این محصول استراتژیک در استان احساس نمی‌شود.

این مسئول، قیمت هر کیلوگرم پیاز را در بازار میوه و تره‌بار یزد از ۱۰۰۰ تا ۱۵۵۰ تومان و هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی را از ۸۰۰ تا ۱۵۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: انواع خیار سبز مینی و گلخانه‌ای و معمولی نیز به ترتیب با قیمت‌های ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان توزیع می‌شوند.

وی در مورد قیمت دیگر اقلام میوه در میادین یزد نیز بیان کرد: هر کیلوگرم هندوانه از ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان، خربزه از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، هلو از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، سیب گلاب از ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان و سیب سبز از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

مشرف از عدم تغییر نرخ انواع سبزیجات آماده نیز خبر داد و گفت: هر کیلوگرم سبزی خورشتی و خوردن به ترتیب ۳۱۰۰ و ۳۵۰۰ تومان و نرخ آماده آن‌ها نیز به ترتیب ۸۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان در نظر گفته شده است.

رییس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار یزد قیمت‌های نامبرده را متعلق به بازار میادین عنوان کرد و گفت: در بازار آزاد تمام این اقلام با ۳۰ درصد افزایش قیمت توزیع می‌شود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر