کد خبر: ۷۰۸۳۷۴۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
مرجع تقلید شیعیان مطرح کرد؛

آیت‌الله علوی‌گرگانی پیاده روی باشکوه اربعین حسینی را مورد اشاره قرار داد و گفت: به نظر بنده هیچ امری مهم‌تر از اخلاص در عمل نیست و مردم را در این سفر دعوت به اخلاص در عمل کنید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار با رئیس اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمتکشان مراسم اربعین گفت: نصیحت همیشه به معنای موعظه و تذکر به یک انسان خلاف‌کار نیست، بلکه به معنای خیرخواهی برای همه است، انتظار سخنان خوب از امام مسلمین نیز یک نوع خیرخواهی است.

او با بیان اینکه ما نیز خیرخواه شما هستیم و از خدا می‌خواهیم که در هدفتان موفق باشید، افزود: در مواکب اربعین که یک مبلغ و مسئولی حضور دارد باید مردم را به چه چیزی دعوت کنند؟ به نظر بنده هیچ امری مهم‌تر از اخلاص در عمل نیست و مردم را در این سفر دعوت به اخلاص در عمل کنید.

مرجع تقلید شیعیان با بیان حدیثی از پیامبر (ص) اهمیت اخلاص در عمل را بیان کرد و ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند؛ " مردم همه هلاک‌اند به‌جز عالمان، عالمان همه هلاک‌اند به‌جز عمل‌کنندگان، عمل‌کنندگان نیز همه هلاک‌اند جز مخلصان، مخلصان نیز درخطر بزگی قرار دارند".

او شیطان را بزرگ‌ترین دشمن شیطان برشمرد و گفت: اخلاص از سخت‌ترین موضوعات است، شیطان قسم‌خورده که نمی‌گزارد مردم شاکر خدا باشند به‌جز کسانی که مخلص هستند و تکیه‌گاهی جز خدا ندارند.

او با تأکید بر دعوت مردم بر اخلاص در سفر اربعین، خاطرنشان کرد: مردم عراق که برخی خانه و زندگی‌شان را در اختیار زوار امام حسین (ع) قرار می‌دهند ایثاری انجام می‌دهند که همان اخلاص در کار خداست.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان خاطره‌ای از علمای نجف، افزود: یکی از علمای نجف در عالم خواب در بهشت خانه‌ای نشانش دادند و گفتند این خانه برای شیخ مرتضی انصاری است، سپس در جای دیگری از بهشت خانه‌ای بسیار زیبا و حیرت‌انگیز دید و پرسید که این خانه برای کیست؟ گفتند این خانه حیرت‌انگیز در بهشت برای شیخ جعفر شوشتری است.

او ادامه داد: در همان حال متعجب مانده بود که به او گفتند خانه شیخ انصاری هدیه خداست، اما این خانه شیخ شوشتری هدیه امام حسین (ع) است، ما از اینجا متوجه می‌شویم که زحمت و فعالیت برای سیدالشهدا (ع) چگونه مزدی دارد.

انتهای پیام/الف

مردم را در سفر اربعین حسینی به اخلاص عمل دعوت کنید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر