کد خبر: ۷۰۸۵۲۷۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
مدیر کل راه آهن اراک خبرداد:

قربانی مدیرکل راه آهن اراک گفت: مسافران و زائران اربعین حسینی از ۱۵ تا ۳۰ مهرماه با قطار اعزام می‌شوند.

نقش کلیدی راه آهن اراک در دوران دفاع مقدس  قربانی مدیر کل راه آهن اراک در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،گفت: قربانی مدیرکل راه آهن اراک از اعزام مسافران و زائران اربعین حسینی از پانزدهم مهرماه تا سی‌ام مهرماه با قطار خبر داد و گفت: ۲۱۴ رام قطاربرای حرکت به سمت خرمشهر پیش‌بینی شده که ۱۳۸ رام قطار از تهران به اهواز و ۶۴ رام قطار از مشهد به اهواز و ۱۲ رام قطار از قم به زاهدان در نظر گرفته شده است.

قربانی افزود: از اراک به کرمانشاه هم ۲۲۹ رام قطار و از تهران به کرمانشاه ۱۴۴ رام قطار در نظر گرفته شده است و از آنجایی که ساماندهی قطار‌های کرمانشاه، مرکزی و ملایر با راه آهن اراک است با مراکز ذکر شده مکاتبه شده و امیدواریم بتوانیم به همه قطار‌هایی که از اراک عبور می‌کنند خدمات لازم و شایسته‌ای را ارائه دهیم.

نقش کلیدی راه آهن اراک در دوران دفاع مقدس

مدیر کل راه آهن اراک همچنین گفت: راه آهن اراک در دوران دفاع مقدس نقش کلیدی داشته و توانسته در دوران هشت سال دفاع مقدس بهترین و ارزشمندترین خدمات را به رزمندگان ارائه دهد.

قربانی از این مسیر ریلی به عنوان شاهراه کشور یاد کرد و افزود: مسیر ریلی اراک به مناطق جنگی جنوب و غرب کشور، یک مسیر حیاتی مهم و کلیدی بوده که هر روز ده‌ها قطار مسافری مهمات، غذا و امکانات و دارو و کمک‌های مردمی از این مسیر ارسال می‌شده است.

او اضافه کرد: ساماندهی و مدیریت قطار‌های قم-، لرستان و کرمانشاه هم با راه آهن اراک بوده است و توانسته در دوران هشت سال دفاع مقدس بهترین و ارزشمندترین خدمات را به رزمندگان ارائه دهد.

راه آهن اراک سه شهید ۶۷ جانبازان را تقدیم انقلاب کرده و ۱۰۰ نفر هم در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند.
حوزه راه آهن اراک شامل خطوط ریلی به طول ۴۲۶ کیلومتر در استان‌های قم، مرکزی و لرستان است که ۲۰ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر