کد خبر: ۷۰۸۶۸۰۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور در اراک:

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور در سفر اراک گفت: اکنون هم جوانان می‌توانند با تلاش و کوشش برای کشور افتخارآفرینی کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور در اجلاسیه شهدای دانشجوی استان مرکزی از سری اجلاسیه‌های فرعی کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به نقش دانشجویان در دوران دفاع مقدس گفت: جوانان هم‌اکنون هم می‌توانند با تلاش و کوشش همانند دوران دفاع مقدس برای کشور افتخارآفرینی کنند.

جوانان می‌توانند با تلاش و کوشش برای کشور افتخارآفرینی کنند.

عباسی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همه عرصه‌های علمی کشور در دست مستشاران خارجی بود، پس از پیروزی انقلاب این عرصه‌ها از مستشاران خارجی خالی شد و کشور به سمت بهره‌برداری از متخصصان و دانشگاهیان سازگار با انقلاب حرکت کرد افزود: در انقلاب فرهنگی سال ۵۹، پس از تعطیلی دانشگاه‌ها دانشجویان به بسیج سازندگی، سپاه و... برای سازندگی کشور و خدمت به انقلاب ملحق شدند.

او اضافه کرد: در جنگ زندگی و عشق بین رزمندگان وجود داشت، با تکیه‌بر جوانان موفق به تأمین نیازمندی‌ها و در نهایت پیروزی در جنگ شدیم، در آن زمان مدیران و فرماندهان بسیار خوبی ساخته شدند امروز نیز می‌توان با باز کردن میدان برای جوانان بر مشکلات غلبه کرد، زیرا جوانان خون تازه‌ای در رگ دستگاه‌های اجرایی هستند.

پس از تثبیت سرزمینی در سال ۶۲ اساتید دانشگاه‌ها بیشتر از گذشته تدریس کردند

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور بیان کرد: پس از تثبیت سرزمینی در جنگ در سال ۶۲ اساتید در دانشگاه‌ها بیشتر از گذشته شروع به تدریس کردند و دوره‌های تخصصی شکل گرفت؛ در آن زمان دانشجویان با حضور در جبهه‌ها با کمبود‌ها آشنا می‌شدند و در راستای تأمین و برطرف کردن آن گام برمی‌داشتند.

او تصریح کرد: علم فیزیک جزو رشته‌های بود که دوره‌های تخصصی آن تازه راه‌اندازی شده بود، پیشرفت‌های کنونی در عرصه‌های مختلف مثل فیزیک هسته‌ای مرهون خوش‌فکری و زحمات افرادی مثل شهید مسعود علی‌محمدی در برنامه‌ریزی انقلاب فرهنگی در سال ۶۲ است.

عباسی ادامه داد: در آن زمان دوره‌های تحصیلات تکمیلی تماماً در اختیار نیاز‌های جامعه بود، سازمان انرژی اتمی در سال ۵۳ تشکیل شد، اما در همان زمان هم آمریکا حاضر به ارائه دانش هسته‌ای به ایران نبود و اروپایی‌ها نیز برای برطرف کردن مشکلات مالی و تأمین نفت مورد نیاز تجهیزات هسته‌ای را به‌صورت آماده به ایران دادند.

قبل از سال ۹۲ قدرت‌های جهانی مجبور به مذاکره با ایران شدند

او تاکید کرد: قبل از سال ۹۲ قدرت‌های جهانی مجبور به مذاکره با ایران شدند، زیرا ایران به عنوان یک قدرت نوظهور به قدرت منطقه تبدیل شده بود، همه این‌ها به سبب تلاش و مجاهدت همین جوانان در عرصه‌های مختلف است.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور گفت: وقتی علما بدون حسادت در کنار یکدیگر جمع شوند، قطعاً با هم‌افزایی می‌توان شاهد پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف باشیم.

اجلاسیه شهدای دانشجوی استان مرکزی با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مردم و مسئولان در مسجد حضرت فاطمه پردیس دانشگاه اراک برگزار شد.

همچنین کنگره ملی نقش امام در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، یازدهم مهرماه با حضور سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلای بیت المقدس اراک برگزار می‌شود.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر