کد خبر: ۷۰۹۰۰۸۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در سال زراعی جاری کود‌های شیمیایی با قیمت‌های قبلی عرضه می‌شود و مشکلی برای تامین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان وجود ندارد.

مشکل کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان وجود نداردبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، خالدجعفری اظهار داشت: امروزه فعالین بخش کشاورزی و بخش خصوصی و مجموعه دستگاه‌های وابسته، ارتباط و تعامل خوبی باهم دارند و میان بخش تولید کننده و بخش دولتی فاصله‌ای وجود نداشته است.

او افزود: سازمان جهاد کشاورزی به صورت شبانه روز پیگیرمطالبات بهره برداران این بخش بوده و خوشبختانه استاندار کردستان نیز به عنوان یک حامی ویژه ما را در راستای تحقق این مطالبات همراهی کرده به طوری که درسالجاری بهاء گندم کشاورزان به موقع و به صورت کامل پرداخت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: امروزه باید قدر این هماهنگی‌ها و حمایت‌ها را بدانیم و تلاش می‌شود در راستای رفع دغدغه کشاورزان صیفی کار خرید تضمینی گوجه فرنگی نیز انجام شود.

جعفری با بیان اینکه این حمایت در حوزه های، مرغ و گوشت قرمز نیز با حداکثر توان انجام می‌شود، یاداور شد: رکورد جوجه ریزی چهار میلیون و ۴۰۰ قطعه در ماه با تلاش مرغداران و همکاران ما شکسته شد.

او بیان کرد: امروز بهره برداران بخش کشاورزی استان کردستان که در هر حوزه فعالیت می‌کنند در سطح ملی مطرح هستند لذا با تلاش و همت‌های این افراد است که توانستیم این موفقیت‌ها را به دست بیاوریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به مشکلات موجود در صدور مجوز‌ها گفت: امیدواریم در بحث صدور مجوز هم آسانکاری لازم توسط کلیه ادارات دولتی انجام بگیرد تا سرمایه‌گذاران با پشتوانه قانونی در این راستا به منظور افزایش تولید و اشتغال گام بردارند.

جعفری با اعلام خبر مسرت بخش تامین کود برای کشاورزان، افزود: خوشبختانه با دستورات ویژه رئیس جمهور و پیگیری‌های استاندار کردستان قیمتش کماکان با قیمت‌های گذشته عرضه می‌شود.

او اظهار داشت: با تدابیر و تلاش‌های صورت گرفته در شش ماهه اول به نسبت شش ماهه گذشته ۳۲ درصد کود بیشتری وارد استان کردستان شده و کشاورزان کردستانی دغدغه‌ای برای تامین کود نداشته باشند.

انتهای پیام/ز

مشکلاتی در بخش کشاورزی نداریم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر