کد خبر: ۷۰۹۰۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون سازمان بهزیستی درباره اینکه بودجه توانبخشی در چه بخش‌هایی هزینه می‌شود، توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی پیش خبردار شدیم که سازمان بهزیستی کشور بخش زیادی از منابع خود را در ۲۲۰۰ مرکز نگهداری افراد دارای معلولیت که حدود ۸۰ هزار نفر معلول نگهداری می‌شود هزینه می‌کند.

این در حالی‌ست که آمار افراد دارای معلولیت که در مراکز نگهداری نمی‌شوند و خانواده‌هایشان از آنها نگهداری می‌کند بیشتر از افراد داری معلولیت در مراکز است، همین موضوع باعث گله مندی خانواده‌هایی شد که از معلولان در خانه نگهداری می‌کردند.


بیشتر بخوانید: هیچ قانونی برای پرداخت مبلغی مشخص به هنگام ترخیص فرزندان بهزیستی وجود ندارد


محمد نفریه معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که چرا نزدیک به ۷۰ درصد بودجه توانبخشی سازمان بهزیستی صرف مرکز نگهداری معلولان می‌شود؟ اظهار کرد: بخش توانبخشی سازمان بهزیستی رویکرد‌های مختلفی دارد و سازمان بهزیستی کشور رویکردش خانواده محور و اجتماع محور است.

نفریه بیان کرد: معلولانی که خانواده از پس نگهداری آن‌ها برنمی آید در مراکز نگهداری بهزیستی قرار می‌گیرند این محاسبه اشتباه است که بگوییم ۷۰ درصد منابع فقط در مراکز استفاده می‌شود چراکه به معلولان در مراکز فقط یارانه پرداخت می‌شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: معلولانی که در مراکز نگهداری می‌شوند علاوه بر یارانه، مستمری نیز دریافت می‌کنند همچنین در کل کشور ۱۰۰ هزار نفر از خدمات شبانه روزی و روزانه مراکز نگهداری استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

بهره مندی ۱۰۰ هزار نفر از خدمات شبانه روزی و روزانه مراکز نگهداری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر