کد خبر: ۷۰۹۲۲۷۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
مسئول کارگروه تبلیغ ستاد مرکزی اربعین:

حجت‌الاسلام استقامت گفت: تا سقف ۵۰۰ مبلغ به مرز‌های کشور در ایام اربعین اعزام خواهند شد و در حال آموزش مبلغین هستیم.

اعزام ۵۰۰ مبلغ به مرز‌های کشور / اعزام مبلغین زبان دان به مرز شلمچه پیش بینی شده استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت‌الاسلام مرتضی استقامت،مسئول کارگروه تبلیغ ستاد مرکزی اربعین امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم گفت: تقسیم کاری بین نهاد‌های مختلف برای اعزام مبلغین در ایام اربعین انجام شده است و آموزش‌ها به مبلغین توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در شهر قم و دیگر شهر‌ها صورت می‌گیرد.

او افزود: بحث پژوهش و تامین محتوا برای مبلغین اربعین بر عهده بعثه مقام معظم رهبری است، همچنین اعزام مبلغین با کاروان‌ها از کشور توسط سازمان تبلیغات اسلامی انجام می‌شود.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین افزود: تامین مایحتاج مبلغین برای تبلیغ در ایام اربعین مثل اقلام هدیه و اقلام ویژه کودک و نوجوان صورت می‌گیرد، نظارت و تبلیغ بر عملکرد مبلغین هم انجام خواهد شد.

استقامت با اشاره به اعزام مبلغین در ایام اربعین گفت: تا سقف ۵۰۰ مبلغ اعزام به مرز‌های کشور در ایام اربعین صورت خواهد گرفت، و جذب مبلغین انجام شده است و در حال آموزش مبلغین هستیم. البته تردد ۶۰ درصد زائرین از مرز مهران است، ولی در مرز‌های چزابه، شلمچه و خسروی نیز حضور خواهند داشت، اعزام مبلغین زبان دان به مرز شلمچه پیش بینی شده است.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: روش‌های تبلیغی مبلغان در ایام اربعین استفاده از ابزار چند رسانه ای، روایت گری مصور، برپایی حلقه‌های معرفت، پاسخگویی به احکام و برپایی نماز جماعت است و بانوان مبلغ هم برای پاسخگویی به سوالات خواهران زائر در ایام اربعین حضور دارند.

حجت‌الاسلام مرتضی استقامت افزود: فعالیت رسانه‌ای در مراسم زیارت اربعین هنوز ضعیف است، گرچه که کار‌های بسیار زیادی صورت گرفته است و صد‌ها خبرنگار از خبرگزاری‌های مختلف دنیا به این مراسم دعوت شدند.

او با اشاره به تعداد مبلغین اعزامی به مراسم زیارت اربعین اظهار کرد: هزار و ۴۷۰ روحانی به عنوان روحانی مستقر در موکب‌ها اعزام می‌شوند، همچنین سه تا پنج هزار نفر در قالب روحانیون کاروان‌های مردمی اعزام خواهند شد و مقدمات این مساله انجام است.

حجت‌الاسلام استقامت ادامه داد: مبلغان باید مثل طبیب دوار باشند و منتظر مردم برای تبلیغ نباشند، ۳۰ هزار مبلغ آموزش دیده برای مراسم زیارت اربعین نیاز داریم و هماهنگ سازی بین نهاد‌های مختلف برای این تحقق این مساله در حال انجام است.

مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد: اقدامات سفر و امنیت سفر جزو آموزش‌ها به مبلغان است و آن‌ها مورد اعتماد مردم هستند.

انتهای پیام/ش

ویژه برنامه های اربعین حسینی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر