کد خبر: ۷۰۹۳۴۳۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
در ۶ ماهه اول امسال انجام شد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از تخلیه ۲۴ میایون تن انواع کالا‌های اساسی در ۶ ماهه اول امسال در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.

عادی دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ضمن تکذیب جلوگیری از تخلیه بار ۲۰ فروند کشتی در بندر امام خمینی (ره) گفت: به منظور توزیع مصرف در سایر بنادر و کاهش قیمت تمام شده کالا، تغییر جهت کشتی‌ها انجام شد.

او بیان داشت: محدودیت‌های اعمال شده بر کشورمان تا کنون هیچ تأثیر منفی بر روند تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره) ایجاد نکرده و از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴ میلیون تن کالا شامل انواع کالا‌های اساسی در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است.

دریس با رد شایعه خبر توقف در تخلیه شماری از کشتی حامل کالا‌های اساسی که به غلط در رسانه‌های بیگانه منعکس شده است، افزود: به دلیل حجم زیاد بارگیری در این بندر، برای کاهش قیمت تمام شده کالاها، از کشتی‌ها درخواست شده براساس توزیع مصرف به سایر بنادر از جمله چابهار، شهیدرجایی و ... مراجعه کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با اشاره به هم افزایی تمامی عوامل مؤثر در زنجیره تأمین کالا برای تسریع در خروج کالا‌های اساسی از این مجتمع بزرگ بندری تصریح کرد: در حال حاضر موجودی کالا در بندر امام ۳ میلیون تن است و با تداوم تلاش‌های عوامل ذیربط، درصدد کاهش مدت ماندگاری کالا در بندر هستیم.

براساس این گزارش؛ بیش از ۹ میلیون تن کالای اساسی در این مجتمع بندری طی نیمه نخست سال جاری تخلیه شده است که ۴۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/گ

افزایش تخلیه کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره)

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر