کد خبر: ۷۰۹۴۷۷۸
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
دادستان عمومی و انقلاب اراک خبرداد؛

دادستان عمومی و انقلاب اراک از دستگیری یکی از مرتبطین شبکه ضدانقلاب در اراک خبرداد.

دستگیری یکی از مرتبطین شبکه ضدانقلاب در اراکبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب اراک از دستگیری یکی از مرتبطین شبکه ضدانقلاب در اراک خبر داد.

قاسمی گفت: با حکم مقام قضایی یکی از مرتبطین شبکه ضد انقلاب (مصی علینژاد) که پس از کشف حجاب در اراک، در مقابل آمر به معروف، اقدام به فیلمبرداری و فحاشی کرده و تصاویر آن را برای علینژاد ارسال کرده بود، دستگیر شد.

این خانم با هدف عادی سازی کشف حجاب در جامعه ضمن کشف حجاب در مکان‌های عمومی و اقدام به فحاشی به فردی که به او تذکر می‌داد، از این عمل خود فیلم برداری کرده و برای شبکه‌های اجتماعی ضد انقلاب می‌فرستاد تا به این طریق و با انتشار این رفتار در فضای مجازی و زدودن قبح  مخالفت با قانون حجاب، بی حجابی را در جامعه رواج دهد.

در تبصره ماده ۶۳۸، قانون گذار به طور واضح عنوان کرده زنانی که بدون حجاب در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰روز تا ۲ ماه و یا از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال جزای نقدی محکوم می‌شوند.

با توجه به قرارداد همکاری مصی علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برای‌ آنها در نظر گرفته می‌شود.

ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی می‌گوید: هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم بهر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود به یک تا ده سال حبس محکوم می‌گردد.

انتهای پیام / ج

یکی از مرتبطین شبکه ضدانقلاب در اراک دستگیر شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر