کد خبر: ۷۰۹۴۸۷۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر : ۷۰۹۴۸۷۲
گروه : قم » قم
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم عنوان کرد؛

صبوری گفت: برای تعادل بخشی به بازار مسکن در استان قم ۱۴۸۰ واحد در طرح اقدام ملی تولید شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حسن صبوری مدیرکل راه وشهرسازی استان قم با اشاره به وضعیت مسکن در استان قم،گفت: یکی از مهمترین اقدامات این اداره در حوزه مسکن بحث مسکن مهر است؛ این طرح در استان قم با حجم عظیمی شروع شد و امروز در مراحل پایانی این طرح هستیم و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه حدود ۴۳ هزار واحد مسکن مهر در استان قم سیاستگذاری و اجرا شد،عنوان کرد: امروز تنها یک تعاونی است که واحد‌های تحویل داده نشده دارد و از تعداد ۲۵۶ واحد ۱۹۰ واحد آن بصورت ناتمام است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

صبوری بیان کرد: بعد از اینکه مسکن مهر به اتمام رسید وزارت خانه سیاست جدیدی را شروع کرد و آن هم طرح اقدام ملی بود تا بتوانیم تولید مسکن در استان را داشته باشیم؛ اداره کل راه و شهرسازی زمین را در اختیار اداره کل بنیاد مسکن قرار می‌دهد و آن‌ها هم شروع به ساخت مسکن کرده و در نهایت به افراد واجد شرایط تحویل می‌دهند.

صبوری افزود: در مر حله اول زمینی به متراژ ۱۱ هزار متر مربع که استعداد ۱۸۰ واحد مسکونی را دارد در محدود پردیسان در اختیار اداره کل بنیاد مسکن قرار گرفت و براساس پیش بینی‌ها تا سال ۱۴۰۰ این واحد‌ها در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: سه مورد دیگر هم از این اراضی در محدوده پردیسان شناسایی شده و در حال پیگیری برای واگذاری به بنیاد مسکن هست و در تلاشیم تا چند هفته آینده واگذاری صورت بگیرد.

صبوری گفت: یکی از این اراضی ۱۶هکتار با استعداد ۸۰۰ واحد آپارتمانی و زمینی‌هایی با متراژ ۱۸هزار متر و یک هکتار با استعداد ۶۰۰ واحد مسکونی درآینده به بنیاد تحویل خواهد شد.

صبوری با اشاره به اینکه در کل در طرح اقدام ملی ۱۴۸۰واحد مسکن تولید خواهد شد، گفت: به جهت تعادل سازی در بازار مسکن هفت پروژه مشارکتی با استعداد ۷۰۰ واحد مسکونی هم پیش بینی شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان قم بیان کرد: توافقنامه‌ای هم بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع برای تامین مسکن نیرو‌های مسلح بسته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به مشکلات قضایی برخی واحد‌های مسکن مهر، گفت: حدود ۶۰۰ واحد مسکن مهر دارای مشکلات قضایی هستند که به محض حل شدن این مشکل مراحل ساخت آن‌ها پیگیری خواهد شد.

صبوری در ادامه به تفاوت‌های مسکن مهر و طرح اقدام ملی اشاره و عنوان کرد: طرح مسکن مهر در کل کشور اجرا شد و زمین این طرح بصورت رایگان در اختیار سازندگان قرار گرفت.

مدیرکل راه وشهرسازی استان قم افزود: مسکن مهر استان قم به خوبی و در جانمایی مناسبی اجرا شد، اما در کل کشور، چون این مسئله در اختیار تعاونی‌ها قرار گرفت متاسفانه عملکرد خوبی ارائه نشد و ساخت و ساز‌ها کیفیت مناسب را نداشت ومشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد.

صبوری بیان کرد: در طرح اقدام ملی فعلا یک وام ۵۰ میلیونی تعریف شده است و این طرح برای شهر‌های زیر صد هزار نفر است البته به دلیل شرایط خاص قم این طرح در قم هم اجرا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به شرایط افراد برای ثبت نام در طرح اقدام ملی، خاطرنشان شد: سایتی بصورت پایلوت برای این طرح آماده شده است و فعلا فقط در استان کرمان در حال شروع ثبت نام است، اما به محض باز شدن این سایت واجدان شرایط استان قم هم می‌توانند ثبت نام کنند.

صبوری  افزود: فعلا شرایطی اعلام نشده است، اما این طرح برای دهک‌های پایین جامعه و کسانی که درآمد کافی ندارند و مسکن ملکی به نام آن‌ها نیست اختصاص خواهد یافت.

صبوری ادامه داد: اگر تعداد متقاضیان زیاد باشد امتیازبندی خواهد شد و در غیر اینصورت هر کسی که ثبت نام کند مسکن خود را دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/ح

۶۰۰ واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر