کد خبر: ۷۰۹۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر لزوم برنامه ریزی در جهت استفاده بهینه از توانمندی‌های روستایی استان آذربایجان غربی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،سعیدرضا جندقیان در همایش دهیاران و بخشداران استان که امروز به مناسبت روز ملی روستا در محل استانداری برگزار شد، گفت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستایی استان آذربایجان غربی در کشور بی نظیر است و ضرورت دارد دهیاران با برنامه ریزی جامع از این ظرفیت‌ها برای رشد و شکوفایی همه جانبه استان استفاده کنند.

او در ادامه با ارائه آماری از اقدامات دولت برای توسعه روستا‌ها گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم نزدیک به ۱۷ هزار میلیارد تومان برای توسعه روستا‌ها هزینه شده که این امر نشانگر توجه دولت تدبیر و امید به محرومیت زدایی و تثبیت جمعیت روستایی است.

جندقیان با اشاره به اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید، سرانه هر نفر در روستا‌ها بالغ بر ۷۴۰ هزار ریال بود که این میزان در سال ۹۷ به دو میلیون و ۴۰۰ هزار ریال افزایش داشته است، گفت: سرانه هر روستایی در دولت یازدهم و دوازدهم ۲۲۰ درصد افزایش پیدا کرد.

او از اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها توسط دولت نیز خبر داد و گفت: دولت با هدف اصلاح مقررات دهیاری‌ها به منظور امنیت شغلی کارکنان دهیاری‌ها و دهیاران و تأمین اجتماعی آن‌ها و رونق بخشیدن به کار و تلاش در روستا‌ها، آیین نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شورا‌های اسلامی روستا‌ها و نحوه انتخاب دهیار را اصلاح کرد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی متناسب با ساختار روستا‌ها گفت: برنامه‌هایی که برای روستا‌ها در نظر می‌گیریم باید با ساختار فرهنگی و معیشتی روستاییان متناسب باشد؛ در غیر اینصورت شاهد افزایش مهاجرت از روستا‌ها و گسترش حاشیه نشینی در اطراف شهر‌ها خواهیم بود.
 
انتهای پیام/م
 

برگزاری همایش دهیاران و بخشداران استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر