کد خبر: ۷۰۹۵۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: روزانه حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون این استان در بندر شهید بهشتی چابهار نهاده‌های دامی وارداتی را به سایر نقاط کشور حمل می‌کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، محمد یاسین احمدیان رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تکمیل فاز نخست توسعه زیرساخت‌ها و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهید بهشتی چابهار به بیش از هشت میلیون تن در سال، مقرر گردیده است بخش زیادی از کالا‌های اساسی وارده به کشور توسط کشتی، در این بندر تخلیه شود.

او ادامه داد: در این راستا از اواخر شهریور ماه تاکنون ۲ محموله ۶۸ و ۶۶ هزار تنی جو به مقصد این بندر مهم و استراتژیک حمل شده است که محموله ۶۸ هزار تنی به طور کامل تخلیه و محموله دوم در حال تخلیه است.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین محموله ۶۲ هزار تنی ذرت نیز وارد بندر چابهار شده است و به زودی عملیات تخلیه آن آغاز خواهد شد و در مجموع قرار است تا اوایل آبانماه امسال ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی و سایر کالا‌های اساسی شامل برنج، شکر و... بعد از ورود به بندر چابهار به سایر نقاط کشور حمل شود.

او بیان کرد: بندر چابهار در تخلیه به موقع کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور آمادگی کامل دارد و با روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالا‌ها و حمل زمینی آن، ظرفیت تأمین ناوگان باری در مسیر برگشت برای حمل کالا‌های صادراتی از طریق بندر چابهار فراهم شده که این امر تأثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه واردات و صادرات خواهد داشت.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بندر چابهار امن‌ترین و کم هزینه‌ترین مسیر برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالا‌های متعلق به سایر کشور‌ها خصوصا کشور‌های همسایه است.

احمدیان در پایان با بیان اینکه بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ اقتصادی و تجاری بعنوان تنها مرز آبی دارای دسترسی به آب‌های آزاد را دارد گفت: حمل بار از سایر کشور‌ها و نقاط جهان به مقصد چابهار علاوه بر کاهش زمان فرآیند تخلیه و بارگیری کالاها، سبب رونق صنعت حمل و نقل و به تبع آن ایجاد اشتغال در منطقه خواهد شد.

 

انتهای پیام/پ

رونق صنعت حمل و نقل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر