کد خبر: ۷۰۹۵۸۹۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان خبر داد؛

سید محمد موسوی زاده گفت: یک هزار و ۷۰۰ کنتور هوشمند تا پایان سال ۹۸ ویژه چاه‌های آب کشاورزی نصب می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید محمد موسوی زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: یک هزار و ۷۰۰ کنتور هوشمند تا پایان سال ۹۸ ویژه چاه‌های آب کشاورزی نصب می‌شود.

او افزود: هفت هزار دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان برق استان سمنان از ابتدای امسال تاکنون نصب شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان بیان کرد: مراحل نصب این تعداد دستگاه کنتور فهام در قالب طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی از ابتدای امسال آغاز شده است.

سید محمد موسوی زاده ابراز داشت: انشعاب مشترکان بالای ۳۰ کیلووات در اولویت تعویض این شرکت در استان قرار دارد.

او با اشاره به اینکه هوشمند سازی باقی کنتور‌های برق نیز از برنامه‌های شرکت توزیع برق سمنان است، اضافه کرد: مرحله بعدی این طرح با تعویض کنتور‌های انشعاب ولتاژ اولیه و ثانویه و چاه‌های آب کشاورزی ادامه می‌یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان تصریح کرد: اندازه گیری و مدیریت انرژی تحویلی به مشترکان از طریق قرائت از راه دور و پایش اطلاعات متفاوت در زمینه توان در نقطه تحویل به مشترکان با استفاده از نرم افزار‌های واسط، به عنوان هدف اصلی اجرای این طرح محسوب می‌شود.

سید محمد موسوی زاده اظهار داشت: در صورت تحقق تبدیل مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف به یک فرهنگ عمومی بسیاری از مشکلات حوزه انرژی در استان و کشور حل و اهداف مهم ملی در حوزه صنعت برق محقق می‌شود.

هدف از طرح فهام تعویض کنتور‌های دیجیتالی معمولی با کنتور‌های هوشمند است، این کنتور‌ها قابلیت‌های بسیاری از جمله قرائت از راه دور، مشاهده بار مصرفی مشترک و مشاهده وضعیت لحظه‌ای پارامتر‌های شبکه مشترک را در اختیار شرکت توزیع برق قرار می‌دهد.

انتهای پیام / م

نصب دستگاه کنتور فهام در قالب طرح ملی فراسامانه هوشمند در استان سمنان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر