کد خبر: ۷۰۹۵۹۴۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
همزمان با شکل گیری غبار محلی؛

اداره کل هواشناسی استان کردستان اعلام کرد: از امروز تا پایان هفته جاری وزش باد شدید این استان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

افزایش وزش باد در کردستان/دمای هوا همچنان کاهش می‌یابدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، با فرا رسیدن فصل پاییز روند کاهشی دمای هوای استان کردستان آغاز شده است و اداره کل هواشناسی این استان پیش بینی کرد که این روند کاهشی همچنان طی روز‌های آینده ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان بیان کرد: بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر امروز به بعد ورزش باد شدید آسمان استان کردستان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

رحیم صدیقی اظهار داشت: این وزش باد شدید در استان کردستان تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داد و شدت وزش آن باعث شکل گیری غبار و گرد و خاک در این استان خواهد شد.

او ضمن اشاره به شرایط و وضعیت جوی حاکم بر استان کردستان طی روز‌های آینده، گفت: پیش بینی می‌شود که تا روز پنج شنبه جوی نسبتا پایدار در استان کردستان حاکم خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان به وضعیت دمای هوای استان کردستان اشاره کرد و افزود: دمای هوا طی روز‌های آینده با شیب ملایمی کاهش خواهد یافت و پیش بینی می‌شود که این میزان کاهش در مناطق سردسیر استان قابل ملاحظه باشد.

او عنوان کرد: شدت کاهش دمای هوا در استان کردستان به ویژه در ساعات شب به نزدیک پنج درجه بالای صفر خواهد رسید و به همین دلیل انتظار می‌رود که مردم به ویژه کشاورزان اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

صدیقی با اشاره به پیش بینی دمای هوای استان کردستان طی شبانه روز آینده، گفت: پیش بینی می‌شود که دمای هوای استان در گرمترین ساعت به ۳۰ درجه بالای صفر برسید و این میزان در خنک‌ترین ساعت حدود پنج درجه خواهد بود.

در حال حاضر وضعیت هوای شهر سنندج آفتابی است که با وزش باد ملایمی نیز همراه است و پیش بینی می‌شود که این وضعیت در سنندج طی روز‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ز

کاهش دما در کردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر