کد خبر: ۷۰۹۶۱۱۶
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

تیکی تاکای خارج از مستطیل سبز، این روز‌ها کام نساجی چی‌ها را دارد تلخ می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ۵ بازی و ۱۲ گل آماری جالب از خط هجومی زهردار نساجی مازندران که خوب بازی تیکی تاکا را می‌شناسد پاسکاری‌های مداوم برای رسیدن به یک هدف، برای مالک شدن فضای زمین، روشی در فوتبال که برای رسیدن به هدف، پاس‌های کوتاه و مداوم می‌خواهد و فضا سازی، غافلگیری هم می‌خواهد، توپ و بازیکن‌ها اینقدر باید حرکت داده شوند تا تمرکز حریف به هم بخورد آنوقت زمان غافلگیری نهایی است و زدن ضربه نهایی.
 
به کجا چنین شتابان / اندر احوالات دعوای نماینده مجلس و مالک نساجی

تنها نماینده مازندران در لیگ برتر فوتبال کشور با آن فوتبال حساب شده اش نشان داد چیز‌هایی از تیکی تاکای بارسا را در خود دارد نشان به آن نشان که تا همین جمعه گذشته هجومی‌ترین خط حمله لیگ را داشت. جمعه ۱۲ مهر ماه، اما زمین و زمان خیلی با نساجی مهربان نبود و مشکلاتی که آرام آرام خوره شده بودند به جان قدیمی‌ترین تیم فوتبال شمال کشور از دهان سرمربی همیشه آرام نساجی دهان باز کرد مهاجری همانند تیکی تاکای بارسا جملات کوتاهی زد و زخم‌های ناسور زیادی دهان باز کرد.

رضا مهاجری پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز در نشست خبری گفت: روان ما را بهم ریخته‌اند ، امروز نامه زدند که سه بازیکنی که گرفته‌ایم نمی‌توانند برای ما بازی کنند ، ما ۴ بازیکن‌مان را هم نداریم. باید خواهش کنیم که یک زمین تمرین به ما بدهند و هر روز در یک شهر تمرین می‌کنیم.
 
به کجا چنین شتابان / اندر احوالات دعوای نماینده مجلس و مالک نساجی

مسئولان شمالی دقیقا کجایین؟

فوتبال در قائم شهر سابقهٔ دیرینه‌ای دارد ورزشگاه شهید وطنی در دهه ۲۰ توسط روس‌ها در قائم شهر ساخته شد و بعد‌ها زمین تیم نساجی شد تا کارکنان کارخانه نساجی قائمشهر پس از هر شیفت کاری در آن فوتبال بازی کنند تیمی که ۶۰ سال پیش پایه گذاری شد و همه می‌گویند متعلق به هوادارانش است موضوعی که فرهاد صنیعی‌فر مالک نساجی روز شنبه در گفتگو با رادیو ورزش به آن تاکید کرد و گفت: اگر به نساجی آمده است به عشق این تیم و هوادرانش آمدهاست وگرنه مسئولان شمال کشور درباره سرنوشت این تیم بی تفاوت هستند.
 
به کجا چنین شتابان / اندر احوالات دعوای نماینده مجلس و مالک نساجی
صنیعی فر پا را کمی فراتر گذاشت و گفت: انگار دست‌هایی در کار است که نمی‌خواهند شمال کشور صاحب یک نماینده قدرتمند در لیگ برتر باشد. می‌خواهند نساجی را همانند تیم‌های ملوان، سپیدرود و خونه‌ به‌ خونه به ورطه نابودی بکشانند و همه این گرفتاری‌ها فقط به واسطه نبود مدیران و نمایندگان قدرتمند مجلس است.

او با انتقاد از نمایندگان استان مازندران در مجلس گفت: شما نمایندگان مجلس دیگر استان‌هایی را که در لیگ برتر نماینده دارند مشاهده کنید، نمایندگان مجلس ما را هم ببینید. نمایندگان دیگر استان‌ها حتی بر سر انتخاب داور بازی، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را زیر فشار و قدرت خود قرار می‌دهند. حتی به گل خوردن یا زدن در دقایق پایانی مسابقات هم ورود و در این خصوص با زعمای ورزش به نفع تیم شهر و استان خود مکاتبه می‌کنند، اما نمایندگان ما چطور؟ اصلاً خبری از ما دارند و حال تیم را می‌پرسند؟ نساجی در اولویت چندم آن‌ها قرار دارد؟

تاکتیک پاس کوتاه برای مقهور کردن

هنوز ساعتی از رسانه‌ای شدن گلایه‌های مالک نساجی نگذشته بود که نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی به آن واکنش نشان داد عبدالله رضیان یکی از دو نماینده مردم قائمشهر با انتشار نامه‌ای به اظهارات صنیعی فر پاسخ داد و با متهم کردن مالک باشگاه نساجی به بی خیالی در قبال مشکلات متعدد تیم، خواستار حل مشکلات به جای مصاحبه کردن و متهم کردن دیگران شد.

 
به کجا چنین شتابان / اندر احوالات دعوای نماینده مجلس و مالک نساجی
رضیان در نامه اش، صنیعی فر را متهم کرد که حاضر به هزینه کردن برای تیم نیست و حدادیان مالک دیگر باشگاه بدون هیچ ادعایی دو میلیارد تومان بیشتر هزینه و سکوت کرده است.

این نماینده مجلس همچنین در نامه اش نوشته بود که صنیعی فر باشگاه نساجی را به یک میلیارد تومان از پرهام خریده، ولی حاضر نبود به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان به رضا حدادیان که اکنون بخشی از مالکیت تیم را در اختیار دارد، بفروشد.

رضیان می‌گوید صنیعی فر از رفع کار‌های جاری باشگاه سر باز می‌زند، ولی با مصاحبه‌های گاه و بیگاه با مخاطب قرار دادن مسئولان از زیر بار مشکلات درونی باشگاه منجمله صدور کارت بازیکن، که حداقل کار شماست، شانه خالی می‌کند آقای صنیعی‌فر! با دامن زدن به حاشیه‌ها موجبات کدورت و نگرانی طرفداران پرشمار این تیم مردمی را فراهم نکنید

یک یک به سود هیچکس، بازی ادامه دارد

اشتیاق عمومی در جامعه برای پاسخ دادن به گلایه‌های دلسوزانه و توپ را در زمین یکدیگر انداختن به روش تیکی تاکا، موضوع جدیدی نیست جرقه‌های اولیه گلایه‌ای که مهاجری سرمربی نساجی از باب دلسوزی گفته بود انگار آتش به هیزم‌های خشکی انداخت که سال‌ها در قائم شهر تلنبار شده بود و دستی هم پیدا نشد که بخواهد این آتش را خاموش کند چراکه شاید در این سرزمین مفت‌ترین چیز گوش باشد و حرف.

انتقادات رضیان پاسخ صنیعی فر را بدنبال داشت پاسخی که روابط عمومی باشگاه نساجی یکشنبه شب با عنوان نامه سرگشاده منتشر کرد و از این نماینده مجلس خواست تا حمایت کردن از تیم را از نمایندگان تبریز و اصفهان یاد بگیرد.

مالک باشگاه نساجی نقش این نماینده در حل مشکلات تیم را در قالب چند پرسش از او مطرح کرد و پرسید: اصلاً می‌دانید نساجی در کدام زمین استیجاری تمرین می‌کند؟ هزار تا تک تومانی به نساجی کمک کردید؟ یک اتوبوس ناقابل برای رفت و آمد تیم اجاره کردید؟ یک زمین مناسب با خوابگاه در اختیارمان گذاشتید که در مازندران تمرین کنیم؟
 
به کجا چنین شتابان / اندر احوالات دعوای نماینده مجلس و مالک نساجی
صنیعی فر، رضیان را به نداشتن دغدغه نسبت به تیم نساجی متهم کرد و نوشت: تا جایی که ما و مردم قائمشهر می‌دانیم شما هرگز دغدغه نساجی را نداشته و ندارید کما اینکه در همین اظهار نظر اخیرتان مصاحبه رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال را تایید کرده و بابت ناراحتی آقای نورشرق ابراز همدردی فرموده‌اید! آیا همین گفتار نشانه کافی برای آشنایی بیشتر هواداران نساجی با شما نیست؟!

روز‌های سخت نساجی

نساجی در فصل گذشته لیگ برتر با فوتبال محتاطانه نکونامی در جایگاه دهم ایستاد آن روز‌ها اگر کسی مدعی می‌شد که نساجی در لیگ نوزدهم و در هر بازی می‌تواند بیشتر از دو گل به حریفان بزند، کمتر کسی این گفته را جدی می‌گرفت، اما این اتفاق تاکنون افتاده است و شاید در آینده هم بیفتد، اما نساجی روز‌های سختی را در وطنی پیش رو دارد تیمی با ده‌ها هزار هوادار شمالی و جنوبی که اصلا دوست ندارند تیکی تاکای مسئولان و پاسکاری‌های متوالی برای رسیدن به هدف شان را ببیند. چرا که در سیستم تیکی تاکایی، بازیکنان تیم نه تنها از این وضع خسته نمی‌شوند بلکه لذت هم می‌برند، اما حوصله‌ی بیننده را با پاسکاری هایشان حتما سر خواهند برد.
 
به کجا چنین شتابان / اندر احوالات دعوای نماینده مجلس و مالک نساجی
 
 
انتهای پیام/س
 
گزارش : سید رضا کریمی
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر