کد خبر: ۷۰۹۶۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱

کارشناس فوتبال ایران به ارائه دیدگاه های خود درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با کامبوج پرداخت. 

هادی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ارزیابی اش از وضعیت تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با کامبوج بیان کرد: من شناخت چندانی از کامبوج ندارم اما بی شک تیم قدرتمندی نیست. هرچند شنیده ام آنها از کیسوکه هوندا ژاپنی در کادرفنی شان استفاده می کنند اما کامبوج نمی تواند برای ایران مشکل ساز شود. این بازی بهترین فرصت برای ویلموتس است تا بتواند بازیکنان بیشتری را محک بزند و شناخت بهتری از فوتبال ایران پیدا کند. برای اینکه تیم ملی در مراحل بعدی مقدماتی جام جهانی با تمام قدرت شرکت کند، ویلموتس هم باید از فرصت بازی هایی مانند دیدار با کامبوج بهره ببرد.

بازی با کامبوج فرصت مناسبی برای تجربه اندوزی بازیکنان خوب لیگ برتری در تیم ملی است

او درباره دعوت از برخی بازیکنان باکیفیت لیگ برتر مانند محمد محبی، مرتضی منصوری، پیام نیازمند و محمد نادری به اردوی تیم ملی گفت: بازی با تیم هایی مانند کامبوج برای تجربه اندوزی بازیکنان خوب لیگ برتر که تاکنون فرصتی برای حضور در تیم ملی نداشته اند، اهمیت زیادی دارد. بی شک اگر به این نفرات هم میدان داده شود، می توان در آینده از کارایی شان بهتر استفاده کرد.

طباطبایی: دیدار با کامبوج بهترین فرصت برای شناخت بیشتر ویلموتس از فوتبال ایران است/ امثال جهانبخش امتحان خود را پس داده اند

باید رفته رفته از سرمربی تیم ملی بخواهیم سبک بازی تیم ملی را تغییر بدهد

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره اعتقاد برخی اهالی فوتبال نسبت به تهاجمی تر بازی کردن تیم ملی با هدایت مارک ویلموتس اظهار داشت: با توجه به مدت زمانیکه ویلموتس در ایران حضور دارد نه او می تواند به سرعت سبک بازی تیم ملی را تغییر بدهد و نه اینکه منطقی است از او چنین درخواستی داشته باشیم. اجرای برنامه های تاکتیکی مدنظرویلموتس زمانبر است. باید با صبر و رفته رفته از این سرمربی بخواهیم سبک بازی تیم ملی را تغییر بدهد. 

ویلموتس می خواهد تیم ملی تهاجمی بازی کند

طباطبایی افزود: ویلموتس طبق صحبت هایی که با مربیان لیگ داشته روی تهاجمی بازی کردن تیم ملی و همچنین تیم های لیگ برتر تاکید کرده است و مشخص است می خواهد تیمش فوتبال هجومی بازی کند.


بیشتر بخوانید: هماهنگی ویلموتس و استیلی برای بازیکن ملی پوش


ویلموتس و دستیارانش بازیکنان لایق لیگ برتر را دیده اند

 

طباطبایی: دیدار با کامبوج بهترین فرصت برای شناخت بیشتر ویلموتس از فوتبال ایران است/ امثال جهانبخش امتحان خود را پس داده انداو درباره نظارت کادرفنی تیم ملی روی بازی های لیگ برتر گفت:  اینکه ویلموتس و دستیارانش مدام بازی های لیگ برتر را با حضور در ورزشگاه ها تماشا می کنند، انگیزه فوق العاده زیادی به بازیکنان لیگ می دهد. از طرفی وقتی می بینیم بازیکنان جدیدی به تیم ملی دعوت شده اند، یعنی حضور آنها در رقابت ها تاثیرگذار بوده است و برخی بازیکنان لایق دیده شده اند. این موضوع در کنار کمک کردن بازیکنان خوب لیگ برتر به تیم ملی، کیفیت فوتبال ایران را هم افزایش می دهد. 

طباطبایی: دیدار با کامبوج بهترین فرصت برای شناخت بیشتر ویلموتس از فوتبال ایران است/ امثال جهانبخش امتحان خود را پس داده اند

امثال جهانبخش امتحان خود را پس داده اند

مربی سابق تیم ملی فوتبال امید ایران درباره  غیبت بازیکنانی مانند مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، سعید عزت اللهی و وریا غفوری در فهرست تیم ملی بیان کرد: من هم اگر در جایگاه ویلموتس بودم برخی مواقع چنین کاری انجام می دادم. فوتبال ایران برای تیم ملی تیم دوم یا تیم ب ندارد  و باید در همین تیم اصلی اش فرصتی فراهم بشود تا بازیکنان دیگر در کورس رقابت قرار بگیرند.  امثال علیرضا جهانبخش و سایر بازیکنان شاخصی که در این اردو حضور ندارند، پیش از  این  امتحان خود را پس داده اند و کیفیت آنها مشخص است. روی این نفرات می توان برای بازی های سخت و مراحل دشوارتر حساب باز کرد. 

نفراتی مانند محبی نمی توانند مقابل حریفانی مثل کره جنوبی تجربه کسب کنند

او در پایان اظهار داشت: بازیکنانی مانند محمد محبی و مرتضی منصوری نمی توانند مقابل کره جنوبی و ژاپن تجربه اندوزی کنند و باید با میدان دادن به آنها در بازی های راحت تری مانند دیدار با کامبوج شرایط بهتری را برای شان ایجاد کرد. ما در اردوهای بعدی و بازی با حریفان سخت تری مانند عراق شاهد حضور نفرات باتجربه ای مانند جهانبخش و ترابی در تیم ملی خواهیم بود.


بیشتر بخوانید: بحرینی‌ها با لژیونر اروپایی مقابل تیم ملی فوتبال ایران 


انتهای پیام/ 

اظهارات کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص دیدار ایران - کامبوج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر