کد خبر: ۷۰۹۶۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد خبر : ۷۰۹۶۶۱۰

هکرهای روس با به کارگیری بدافزارهای مخرب و آسیب‌زای سیستم‌های رایانه‌ای به مرورگرهای کروم و فایرفاکس حمله کردند.

هکرهای روس به کروم و فایرفاکس حمله کردندبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، افرادی ناشناس با حمله به سرور مرورگرهای کروم و فایرفاکس قصد خرابکاری و ایجاد اختلال در عملکرد عادی این نرم‌افزارهای پرکاربرد را داشتند. بر اساس مستندات منتشر شده از شرکت‌های امنیت شبکه، این کاربران غیرمجاز از محلی نامعلوم در روسیه به کروم و فایرفاکس حمله کردند.


بیشتر بخوانید: جنگ سخت دستگاه‌های امنیتی روسیه با هکرها


این هکرها روس که در قالب گروهی خرابکار با نام Turla فعالیت می‌کنند برای این حمله سایبری از بدافزارهایی خطرناک و تروجان‌های آسیب‌زا استفاده کردند. به طور دقیق‌تر قصد این گروه از هکرها بازگشایی و نفوذ در سیستم‌های امنیتی این مروگرها بوده است ولی خوشبختانه تقریبا هیچ‌گونه موفقیتی را بدست نیاوردند. فایرفاکس اخیرا سیستم‌ حفاظتی خود را ارتقاء داده بود و همین موضوع کمک شایانی در کاهش آسیب‌های حمله سایبری هکرهای روس کرد. 

هکرهای روس به کروم و فایرفاکس حمله کردند

حمله هکرهای روس یه سرورهای کروم و فایرفاکس

هر دو مرورگر کروم و فایرفاکس به سیستم‌های امنیتی مجهز هستند که با شناسایی تروجان‌های مخرب، از پیشرفت آن‌ها جلوگیری کرده و با اعلام هشدارهایی کاربران را آگاه می‌سازند. ترافیک کاربران و ساعت‌های اوج مصرف در کشورهای مختلف جهان اطلاعات بسیار با اهمیتی است که هکرها همواره در تلاش برای بدست‌ آوردن آن‌ها و فروش به شرکت‌های تبلیغاتی هستند. این شرکت‌ها از داده‌های ترافیکی کاربران برای کسب سود بیشتر استفاده می‌کنند. 

برخی از کارشناسان امنیت شبکه معتقدند به دلیل حساس بودن اطلاعات موجود در سروهای کروم و فایرفاکس ممکن است سرمایه‌گذارانی بسیار قدرتمند در پشت پرده این حمله‌های سایبری قرار داشته باشند. ممکن است این گونه حمله‎‌ها با اهداف سیاسی نیز انجام گیرد. در هر صورت نمی‌توان به سادگی از تمامی عوامل موجود در چنین حمله‌هایی صحبت کرد. 

هکرهای روس به کروم و فایرفاکس حمله کردند

مدیران کروم و فایرفاکس از کاربران خواسته‌اند تا به صورت دائم مرورگرهای خود را بروزرسانی کرده تا حداکثر ایمنی ممکن را از سوی مراکز پشتیبانی دریافت کنند. 

انتهای پیام/

حمله به سرورهای پرطرفدارترین مرورگرهای جهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر