کد خبر: ۷۰۹۶۸۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: در کادر فنی تیم ملی فوتسال باید یک آنالیزور حرفه‌ای وجود داشته باشد تا بتوانیم در رقابت‌ها موفق باشیم.

محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت تمرین تیم ملی اظهار داشت: تمرینات تیم ملی فوتسال از روز شنبه آغاز شده است و ما در این اردو سعی کردیم بیشتر از جوانان استفاده کنیم تا آن‌ها را آماده رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا کنیم.

در مقدماتی آسیا از جوانان استفاده می کنیم

او افزود: همچنین در کنار این جوانان قرار است چند بازیکن با تجربه هم حضور داشته باشند تا اسکلت تیم ملی را در رقابت‌های مقدماتی آسیا تشکیل دهند. مسابقات مقدماتی آسیا برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا در آن رقابت‌ها ما می‌توانیم بازیکنان اصلی را برای جام ملت‌ها که اسفند ماه در ترکمنستان برگزار می‌شود را انتخاب کنیم.

در تیم ملی باید یک آنالیزور حرفه ای وجود داشته باشد

ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان همچنین درباره این که آیا قرار است کادر فنی تیم ملی تقویت شود گفت: بحث تقویت کادر فنی مربوط به آنالیزور است ما اکنون در تیم ملی نزدیک به یک سال است که هیچ آنالیزوری نداریم و تمام مباحث و نکات فنی را خودمان تجزیه و تحلیل می‌کنیم.


بیشتر بخوانید: سرمربی زیر ۲۰ سال تیم ملی فوتسال ایران مشخص شد


او افزود: ما در کادر فنی تیم ملی به یک آنالیزور حرفه‌ای نیازمندیم تا اطلاعات تیم‌ها را تجزیه و تحلیل کند. همان طور که می‌دانید بحث مربوط به آنالیروز به دو بخش تقسیم می‌شود یکی آنالیزور فیزیکی است که نکات فنی تیم‌ها را بررسی می‌کند و دیگری مربوط به ابزار و امکانات است که ما اکنون این نوع ابزار را دراختیار نداریم.

نرم افزاری که روسیه داشت سالی ۱۰ هزار یورو قیمت دارد

سرمربی تیم ملی ادامه داد: وقتی ما در رقابت‌های آستاراخان مقابل روسیه بازی کردیم در تیم ملی آن‌ها یک نرم افزاری وجود دارد که قیمت آن سالی ۱۰ هزار یورو است. این نرم افزار می‌تواند ظرف نیم ساعت تمام اطلاعات حریفان را به شما بدهد. آیا چنین ابزاری در کشور ما وجود دارد؟ پس به هیمن دلیل اگر می‌خواهیم در فوتسال پیشرفت کنیم باید این نوع امکانات را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم در مسابقات موفق باشیم.

شرایط تیم ها در لیگ برتر با یکدیگر یکسان نیست

محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان درباره انتقادات صورت گرفته نسبت به نیم فصل اول لیگ برتر هم گفت: من با تمام همکارانم که در لیگ برتر مربی گری می‌کنند در تعامل و گفتگو هستیم و به همه آن‌ها گفته ام که امسال لیگ وضعیت خوبی ندارد و متاسفانه ما در نیم فصل اول هیچ پدیده‌ای در لیگ برتر ندیدیم و امیدوارم که شرایط تیم‌ها در نیم فصل دوم بهتر شود. زیرا اکنون شرایط تیم‌ها با یکدیگر یکسان نیست همان طور که شاهد هستید چهار تیم بالای جدول وضعیتشان نسبت به سایر تیم‌ها بهتر است حتی این تیم‌ها موفق شدند از چهارده بازی ۲۳ امتیاز را کسب کنند.


بیشتر بخوانید: تمرینات شاگردان ناظم الشریعه در مرکز ملی فوتبال


در لیگ برتر باید انگیزه را بین تیم ها به وجود آورد

او درباره این که چه راهکاری وجود دارد تا وضعیت تیم‌ها در نیم فصل دوم بهتر شود گفت: به نظر من کمیته فوتسال، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید برای تیم‌ها انگیزه به وجود بیاورد تا تیم‌هایی که در پایین جدول قرار دارند برای ادامه رقابت‌ها انگیزه داشته باشند.

با چند کشور خوب اروپایی در حال رایزنی هستیم

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان درباره آخرین وضعیت بازی‌های دوستانه تیم ملی به خصوص بازی با ایتالیا که لغو شده هم گفت: قرار است بعد از رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌ها تورنمنت چهار جانیه‌ای را در مشهد با حضور تیم‌های اسلواکی، بلاروس و اوکراین برگزار کنیم و بعد از آن هم قرار است قبل از آغاز جام ملت‌ها با چند تیم خوب اروپایی بازی کنیم که در حال حاضر با این کشور‌ها در حال رایزنی هستیم تا ببینیم چه تیمی می‌تواند با ما بازی کند.

آرژانتین فروردین ماه به ایران می آید

ناظم الشریعه درباره بازی با تیم ملی آرزانتین هم گفت: قرار است تیم ملی آرژانتین ۲۰ فروردین ماه به ایران بیاید تا یک بازی دوستانه با این تیم برگزار کنیم.


بیشتر بخوانید: احمدی: نتیجه بازی با روسیه دیگر تکرار نمی شود


در بازی با روسیه انرژی بازیکنان کاسته شده بود

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان در پایان صحبت هایش درباره اردوی آستاراخان و بازی با تیم ملی روسیه هم گفت: رقابت‌های آستاراخان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود و در این تورنمنت تیم‌های بسیار خوبی حضور داشتند. نتیجه‌ای که تیم ملی در بازی با روسیه به دست آورد یک اتفاق بود که پیش آمد، زیرا در آن رقابت‌ها بازیکنان ما نااونستند به خوبی با هم هماهنگ شوند، زیرا نزدیک ۲ سال بود که ما آن‌ها را در هیچ تورنمنتی نداشتیم و همین مسئله باعث شد که کمی تیم ناهمانگ باشد و انرژی بازیکنان ما در آن رقابت‌ها رفته رفته کاسته شد و باعث شد نتیجه بسیار بدی را در مقابل روسیه کسب کنیم.

انتهای پیام/

آخرین اظهارات سرمربی تیم ملی فوتسال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر