کد خبر: ۷۰۹۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: هفته ملی کودک با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و شعار «آینده را باید ساخت» در حال برگزاری است.

حمیدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ،  با اشاره به نزدیک شدن زمان برگزاری برنامه‌های هفته ملی کودک به روز‌های سوگواری اربعین گفت:  به منظور نهادینه کردن ارزش‌های تربیتی و انسان ساز عاشورا و جهاد در راه خدا در ذهن و روح کودکان و ترویج این فرهنگ در جامعه، برنامه های هفته کودک با رویکرد آموزه‌های عاشورایی برای کودکان برگزار می شود.

 

او افزود:  برجسته سازی اهمیت دوران کودکی و خواسته‌های کودکان امروز؛ ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان و توجه به هویت ملی و بهره گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام (در رابطه با حقوق کودک) از جمله اهداف گرامی‌داشت هفته ملی کودک به شمار می‌رود.

حمیدی برگزاری نشست‌های تخصصی و علمی با محوریت نیاز‌های کودکان امروز، برگزاری جلسات دیدار و هم‌اندیشی کودکان و نوجوانان با نماینده، ولی فقیه استان، هنرمندان، مسئولان ارشد فرهنگی، اجتماعی استان، اعزام کاروان پیک امید به مناطق محروم و کم برخوردار  از برنامه های هفته کودک برشمرد.

او ادامه داد: دیدار با کودکان بیمار در بیمارستان‌ها و تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم، اهدای کتاب، اسباب بازی، سرگرمی و... به کودکان مناطق محروم، عضویت رایگان کودکان در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، بازدید کودکان از اماکن تاریخی و وموزه‌های میراث فرهنگی، برگزاری ویژه برنامه «صندوق زرد من» و برپایی نمایشگاه «بهار روستای من» و... برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته ملی کودک است.

هفته ملی کودک امسال از ۱۳ مهر آغاز و تا ۱۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.

 انتهای پیام / ط ا

برگزاری ویژه برنامه هفته دولت در خراسان جنوبی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر