کد خبر: ۷۰۹۷۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه گفت: سه پایگاه امدادی از مرز خسروی تا بغداد در حال آماده شدن است تا درصورت لزوم خدمات امدادی به زائران خدمات رسانی کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، فرزین معتمدی با اشاره به اینکه قرارگاه مرزی خسروی ویژه هلال‌احمر برقرار شده است اظهار داشت: ۱۱ پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری در مسیر‌های تردد زائران آمادگی کامل برای عملیات را دارند.

او با بیان اینکه اسکان هلال‌احمر با توجه به شرایط مرز خسروی به صورت اسکان اضطراری است عنوان کرد: تمهیدات لازم برای اسکان اضطراری در مرز خسروی و قصرشیرین با ایجاد دو اردوگاه اندیشیده شده است که ظرفیت پذیرش ۵۰۰۰ زائر را دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه افزود: ظرفیت اسکان هلال‌احمر در صورت استقبال و تجمع زائران در مرز خسروی تا ۱۵ هزار نفر قابل افزایش است.

معتمدی گفت: سه تیم عملیاتی برادران و یک تیم عملیاتی خواهران با ظرفیت ۲۰ نفر در قرارگاه مرزی خسروی مستقر و آماده عملیات هستند.

او با اشاره به اینکه دستگاه آمبولانس درگیر این طرح هستند و پنج دستگاه آمبولانس مجهز نیز در مرز مستقر است عنوان کرد: هشت دستگاه نجات، پنج دستگاه خودرو عملیاتی و پنج دستگاه موتورلانس درمانی به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی و رسیدن سریع به مکان حادثه آماده شده است.

معتمدی افزود: یک دستگاه خودرو ارتباطات سیار برای رصد اطلاعاتی سریع و اطلاع‌رسانی حوادث احتمالی در مرز مستقر است که به صورت آنلاین با ستاد مرکزی ارتباط دارد.

او با بیان اینکه بالگرد هلال‌احمر قابلیت حمل ۱۸ مصدوم را به طور همزمان دارد و در استان مستقر است گفت:، چون پروژه درمانی خارج از کشور به عهده جمعیت هلال‌احمر است سه پایگاه درمانی خارج از مرز خسروی تا بغداد در حال مهیا شدن است.

معتمدی عنوان کرد: زائران در صورت بروز حادثه می‌توانند با سامانه ۱۱۲ تماس بگیرند و پایگاه‌های بین راهی آمادگی کامل دارند و در صورتی که زائران امکان خروج از مرز را نداشته باشند می‌توانند به اسکان هلال‌احمر مراجعه کنند.

انتهای پیام /پ

اسکان های موقتی برای زائران اربعین حسینی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر