کد خبر: ۷۰۹۷۲۱۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

تعمیر و تجهیز تعداد ۲۰ باب مسجد در مناطق شهری و روستایی شهرستان سروآباد توسط بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) با توجه به نقش این اماکن در تصمیم گیری و اعتماد سازی انجام شد.

با مشارکت بنیاد مستضعفان تعمیر و تجهیز مساجد سروآباد انجام شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مجری طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان سروآباد داشت: با توجه به نقش موثر مساجد در ایجاد مشارکت و اعتماد سازی در تصمیم گیری‌های فرهنگی وا جتماعی، تجهیز و تعمیر مساجد با نگاه ویژه‌ای در دستور کار بنیاد علوی قرار گرفت.

زانیار شیخه پور افزود: براساس پایش‌های انجام شده، عملیات بازسازی مساجد با اقداماتی نظیر رنگ آمیزی، ایزوگام، احداث سرویس‌های بهداشتی و کفپوش با فرش سجاده‌ای در سریعترین زمان ممکن در این مساجد انجام شد.

او با بیان اینکه تاکنون کار‌های مربوط به تعمیر ۵ مسجد انجام شده و تعمیر ۲ مسجد دیگر نیز در حال اجراست، اضافه کرد: برای ۱۳ مسجد دیگر در نقاط مختلف شهرستان سروآباد ۲ هزار و ۳۶۳ متر مربع فرش سجاده‌ای به مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال تهیه و در مساجد نصب شدند.

شیخه پور از همکاری و تلاش‌های ارزنده دهیاران، امامان جمعه، ساکنان روستا و دست اندرکاران که در ارتقای عملکرد فعالیت‌های بنیاد علوی ایفای نقش نموده‌اند تقدیر و تشکر کرد و گفت: اقدامات بنیاد علوی در راستای رفع محرومیت در شهرستان سروآباد همچنان ادامه دارد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد علوی و بنیاد مسکن استان کردستان

مدیر ملی طرح بنیاد علوی در شهرستان سروآباد از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان و بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) در این شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف ارائه خدمات در منطقه محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان منعقد شده است.

او افزود: با توجه به اینکه صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی و شهری سبب تحدید حدود، ایجاد ارزش افزوده املاک و کاهش نزاع‌های ملکی در شهر‌ها و روستا‌ها میشود و از طرفی نیز اسناد مالکیت به عنوان زیر ساخت و تضمینی جهت اخذ تسهیلات مسکن و اشتغالزایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، این تفاهم نامه بین طرفین امضا شد.

مدیر ملی طرح بنیاد علوی در شهرستان سروآباد گفت: بر اساس مفاد این تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت تملک اراضی ملی واقع در محدوده طرح‌های هادی روستایی و دارای مستحدثات پیگیری و اقدامات مورد نیاز را از طریق ارگان‌های متولی زمین به عمل می‌آورد.

او یادآور شد: در صورت اخذ سند رسمی مالکیت، اقدامات لازم برای شناسای متقاضیان واجد شرایط جهت واگذاری اراضی خام یا انتقال مالکیت اراضی تصرفی انجام شده و اراضی ملی تملک شده مطابق قوانین مصوب و مقررات توسط بنیاد مسکن واگذار خواهد شد.

شیخه پور تاکید کرد: زمان اجرای این تفاهم نامه برای مدت یک سال است و ۵۰ درصد هزینه صدور اسناد توسط بنیاد علوی و ۵۰ درصد توسط مالکین به حساب اعلام شده از سوی بنیاد مسکن واریز خواهد شد.

پیرو تفاهم نامه استانداری کردستان با بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت و توانمند سازی اقتصادی و فرهنگی مردم، مجریان طرح توان افزایی بنیاد علوی در سروآباد مستقر شده اند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با ۵۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

انتهای پیام/ز

مساجد سروآباد نو شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر