کد خبر: ۷۰۹۷۴۴۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

قائم مقام کمیته امداد مازندران از ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی به ۶ هزار ۵۷۴ نفر از مددجویان زیر پوشش این نهاد در ۶ ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،ناصر اسکندری، قائم مقام کمیته امداد مازندران گفت:مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی در ۵ هزار و ۱۵۶ جلسه برای مددجویان زیر پوشش این نهاد با استفاده از اساتید مجرب و کارشناسان مشاور خانواده کمیته امداد در ۶ ماه نخست امسال برگزار شد.

او با اشاره به اینکه هدف از برگزاری جلسات مشاوره، کاهش آسیب‌های اجتماعی وسعی در بهبود سلامت روانی مددجویان بوده است، افزود:مشاوران این نهاد با توجه به بروز مشکلات متعدد در خانواده‌های زیر پوشش، در زمینه‌های مختلف به صورت فردی وگروهی به ارائه خدمات می‌پردازند.

قائم مقام کمیته امداد مازندران گفت: مشاوره و راهنمایی گروهی برای ۴۲۶ دانش آموز زیر پوشش این نهاد در ۶ ماهه نخست امسال برگزار شد که شکوفایی و بالندگی استعداد‌های تحصیلی مددجویان از طریق هدایت و مشاوره تحصیلی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از رویکرد‌های این مشاوره‌ها بوده است.

او افزود: مشاوره‌ها به منظور کسب موفقیت‌های تحصیلی، حل مشکلات درسی، انتخاب رشته تحصیلی مناسب، آمادگی جهت شرکت در کنکور، مهارت‌های زندگی برگزار شد.

اسکندری تقویت عزت و کرامت خانواده، جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، تلاش برای راهیابی دانشجویان به مقاطع بالاتر تحصیلی و احیا وارتقا سطح فکری و فرهنگی خانواده‌ها را از وظایف مهم مشاوران دانست.

او به ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی فردی برای ۳ هزار و ۳۸۷ مددجو اشاره کرد و گفت: این خدمات با هدف صیانت از سلامت روانی خانواده‌ها و افزایش روحیه مناعت طبع و خودباوری، پیشگیری از بروز نابهنجاری و اختلالات روحی وروانی وکمک به حفظ بنیان خانواده به مددجویان تزیر پوشش کمیته امداد مازندران ارائه شده است.

اسکندری افزود: مشاوره فردی در زمینه‌هایی مانند اختلالات افسردگی و اضطراب، مشاوره قبل از ازدواج، مشکلات خانوادگی، اختلالات رشدی، مشکلات تحصیلی، مشاوره شغلی به مددجویان برگزار شد.

قائم مقام کمیته امداد مازندران با بیان اینکه خدمات مشاوره‌ای کلینیک‌های تخصصی روانشناختی هم به ۷۰۷ مددجو ارائه شد، گفت:مددجویان به منظوردرمان و حل مشکلاتشان بصورت رایگان به کلینک‌های تخصصی روانشناختی، مراجعه و از خدمات مشاوره‌ای بهره مند می‌شوند.

او افزود:۳۸۷ مددجو با ارائه خدمات مشاوره‌ای در ۶ ماهه نخست امسال در کلینیک‌های تخصصی بهبودی کامل یافته و مابقی افراد تحت درمان قرار دارند.

اسکندری گفت:کمیته امداد مازندران، در هر شهرستان حداقل با یک کلینیک تخصصی روانشناختی قرارداد دارد.

انتهای پیام/س

ارائه خدمات مشاوره به مددجوی کمیته امداد مازندران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر