کد خبر: ۷۰۹۷۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
جان بابایی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: طرح پایلوت شناسایی بیماران مزمن تنفسی در دو استان اجرایی آغاز شده است.

40 درصد از تخت های بیمارستان ها فرسوده اند / اجرای طرح پایلوت شناسایی بیماران مزمن تنفسی در دو استان کشورقاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حال سامانه رسیدگی به شکایات مردم در تمام بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های سراسر کشور در وزارت بهداشت فعال است و مردم می‌توانند مشکلات خود را در هنگام مراجعه به مراکز درمانی با سامانه ۱۹۰ ما را مطلع کنند.

کسر رتبه بیمارستان درصورت برطرف نکردن نواقص و معایب مطرح شده

او ادامه داد: یکی از موضوعاتی که مردم پس از مراجع به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با ما مطرح می‌کنند حوادث ناگوار مانند تزریق اشتباهی خون یا افتادن از تخت بیمارستان و حتی انجام عمل‌های جراحی بی جهت است و وزارت بهداشت به شکایات مردم در کمترین زمان به شکایت‌های مردم رسیدگی می‌کنند.
 
معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: در صورت بروز خطا از بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی مربوطه توبیخ و بیمارستانی که دچار اعمال اشتباه شده رتبه اش کسر می‌شود.
 
او افزود: بیشتر شکایت‌های مردم در سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت مربوط به بی امکاناتی بیمارستان یا مراکز درمانی نیست بلکه به دلیل برخورد‌های کادر بیمارستان و توضیح کم آن‌ها به همراهان بیمار است. زیرا مردم تقاضای این را دارند که در مورد بیمارشان از سوی کادر بیمارستان توضیحات کافی داده شود و بیمارشان هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند.
 
جان بابایی گفت: اگر توضیحات کافی به همراهان بیماران و مراجع کننده در مراکز درمانی داده شود بیشتر شکایت‌ها برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید: افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی
او با اشاره به اجرای طرح پایلوت شناسایی بیماران مزمن تنفسی ادامه داد: طرح پایلوت شناسایی بیماران مزمن تنفسی برای بیمار‌های مانند آسم در دو استان کشور آزاد شده است و بزودی در سراسر کشور طرح شناسایی بیماران مزمن تنفسی انجام می‌شود.
 
معاون درمان وزارت بهداشت: یادآوری کرد در حال حاضر ۴۰% تخت‌های بیمارستانی در سراسر کشور فرسوده هستند و نیازمند بازسازی یا تعویض آن‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.
انتهای پیام/

مهمترین علل شکایت مردم از مراکز درمانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر