کد خبر: ۷۰۹۸۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
کد خبر : ۷۰۹۸۲۷۴

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد ۵۱ درصد مردم آمریکا از انجام تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور حمایت می‌کنند.

به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، نتایج نظرسنجی اخیر ان بی سی/ وال استریت ژورنال نشان داد بیشتر مردم آمریکا از انجام تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حمایت می‌کنند.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۱ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند اتهامات وارد شده به ترامپ درباره درخواست کمک از رئیس جمهور اوکراین بسیار جدی است و باید تحقیقاتی درباره آن انجام شود.

در این نظرسنجی، نظر مردم درباره حذف ترامپ از قدرت در میان احزاب مختلف متفاوت بود. ۷۵ درصد دموکرات‌ها و ۱۱ درصد جمهوری خواهان اعلام کردند رئیس جمهور آمریکا باید از قدرت برکنار شود. در کل ۴۹ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند خواهان برکناری او از قدرت هستند. این در حالی است که ۴۳ درصد اعلام کردند با این مسئله مخالفند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد ۵۳ درصد شرکت کنندگان معتقدند رئیس جمهور آمریکا درباره مسئله اوکراین صادق نبوده و حقیقت را نگفته است.

در این نظرسنجی سطح محبوبیت ترامپ در مقایسه با گذشته تغییر چندانی نکرده است. سطح محبوبیت رئیس جمهور آمریکا ۴۳ درصد اعلام شد. سطح محبوبیت جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم  بر اساس این نظرسنجی ۳۳ درصد اعلام شد.

در این نظرسنجی که بین روزهای ۴ تا ۶ ماه اکتبر برگزار شد، ۸۰۰ نفر شرکت کردند.

در پی افشای جزئیاتی از درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، بسیاری از نمایندگان دموکرات از ترامپ انتقاد کردند.

محتوای گفت و گوی ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند.

در نتیجه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هفته پیش آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را بر سر درخواست کمک از یک دولت خارجی اعلام کرد. این در حالی است که ترامپ از تماس تلفنی خود با ولودیمیر زلنسکی دفاع کرد و آن را «عالی» خواند.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر