کد خبر: ۷۰۹۸۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

بررسی‌های محققان دانشگاه میشگان نشان می‌دهد از سال ۱۹۹۹ نرخ مرگ و میر ناشی از خودکشی و خشونت با سلاح گرم در آمریکا به شدت افزایش یافته است.

افزایش نرخ مرگ و میر با سلاح گرم در آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی نیوز ویک، مطالعات جدید محققان دانشگاه میشگان آمریکا نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر ناشی از خشونت با سلاح گرم در این کشور طی چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

بر اساس این بررسی که نتایج آن در مجله «هلث افیر» منتشر شده است محققان دریافتند از سال ۱۹۹۹ تاکنون نرخ سالیانه آمریکایی‌هایی که با سلاح گرم کشته شده‌اند تقریبا در رقم ۱۰.۴ مرگ در ۱۰۰ هزار نفر ثابت باقی مانده بود، اما در بازه زمانی سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ الگوی جدیدی ایجاد شده و نرخ مرگ و میر ناشی از خشونت با سلاح گرم به شدت افزایش یافت و با ۱۴ درصد به بالاترین سطح در ۱۵ سال گذشته رسید.

تقریبا یک پنجم کل مردمی که در آمریکا زندگی می‌کنند و از سال ۱۹۹۹ بر اثر حملات خشونت بار با سلاح گرم کشته شده‌اند، مرگ آنان در این دوره سه ساله [۲۰۱۵-۲۰۱۷] بوده‌ است.

اتخاذ قوانین سختگیرانه کاربرد سلاح گرم در دو ایالت آمریکا باعث شد مرگ و میر ناشی از حمله با سلاح گرم چندان افزایش نیابد، ولی عوامل دیگری مانند نژادپرستی و حملات نژادپرستانه، نرخ مرگ و میر را در این ایالات بالا نگه داشته است.

در بخش دیگری از این تحقیق آمده است: نرخ خودکشی با سلاح گرم در ایالات آمریکا حتی سریعتر از آمار کشته‌های ناشی از حمله مسلحانه بود. بر این اساس، از آغاز سال ۲۰۱۵ به مدت سه سال نرخ خودکشی با سلاح گرم تا ۱۶ درصد افزایش یافت. این آمار نشان داد، سلاح گرم و دسترسی آسان آمریکایی‌ها به آن به طور فزاینده‌ای انتخاب اول آن‌ها برای خودکشی بوده است.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۰ نشان داد که اسلحه‌ها در حال حاضر، مرگبارترین ابزار برای خودکشی هستند و تقریباً ۸۳ درصد از افرادی که درصدد خودکشی بوده‌اند از سلاح گرم استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر