کد خبر: ۷۰۹۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
مدیرکل مرکز تحقیقات باروری ابر‌ها در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

گلکار گفت: در جلسات متعدد با سازمان برنامه و بودجه، امسال ۸ میلیارد تومان برای بارورسازی ابر‌ها در نظر گرفته شده است.

بودجه امسال بارورسازی ابر‌ها جوابگو نیست / تمامی موارد استفاده بارورسازی ابر‌ها ساخت داخل استفرید گلکار مدیرکل مرکز تحقیقات و مطالعات باروری ابر‌ها در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: هر ساله ۶۰ کشور پروژه بارورسازی ابر‌ها را انجام می‌دهند که ایران نیز جز آن‌هاست، طبق برنامه ریزی های متعدد مقرر بود نیمه دوم مهر این پروژه در کشور عملیاتی شود، ولی به دلایل مختلفی زمانبندی اجرای طرح بارورسازی ابرها به تغییر و به نیمه دوم آذر موکول شد.

او در ادامه با اشاره به میزان بودجه تخصیص یافته برای بارورسازی ابرها در امسال، اضافه کرد: متاسفانه اعتبارات محدود است به طوری که پیش از این سالیانه ۴ میلیارد تومان برای بارورسازی ابر‌ها در نظر گرفته می‌شد طبق برنامه ریزی‌ها و جلسات متعدد با سازمان برنامه و بودجه این رقم امسال به ۸ میلیارد تومان رسید که پیش بینی می شود این رقم نیز به تنهایی با این امکانات، تجهیزات و نیروی کار جوابگو نباشد.

مدیرکل مرکز تحقیقات و مطالعات باروری ابر‌ها تصریح کرد: این سازمان طرح ها و برنامه ریزی های متعددی را با سازمان برنامه و بودجه کشور در میان گذاشته است تا حدالامکان رقم بودجه افزایش پیدا کند. چرا که این رقم کفاف بارورسازی ابرها را نمی دهد.


بیشتر بخوانید: تاثیر توسعه سایه بان‌ها در افزایش بهره وری تولید و آب


گلکار با اشاره به اجرای پروژه بارورسازی ابر‌ها گفت: برای بارورسازی ابر‌ها تجهیزات مختلف با شرایط متفاوتی به کار گرفته می‌شود، اصلی ترین موضوع این است که فعلا منطقه آن مشخص نیست.

او بیان کرد: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  سابقه ۲۱ ساله در انجام پروژه بارورسازی ابر‌ها  دارد و خوشبختانه تمامی تجهیزات برای انجام پروژه مهیاست، البته وزارت نیرو نیز در این زمینه حمایت‌های لازم را انجام داده است.

مدیرکل مرکز تحقیقات و مطالعات بارورسازی ابر‌ها گفت: خوشبختانه تمامی موارد استفاده بارورسازی ابر‌ها از یک سال و ۶ ماه گذشته ساخت داخل است.

انتهای پیام/

تجهیزات بارورسازی ابرها از یک سال و ۶ ماه گذشته بومی سازی شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر