کد خبر: ۷۰۹۸۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران گفت: ۶۰۱ واحد صنفی متخلف امسال در راستای نظارت بر عملکرد و فعالیت‌های واحدهای صنفی عرضه کننده کالا و خدمات در این شهرستان شناسایی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، رضا شریفی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران گفت: تخلفات انجام شده به ارزش ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برآورد شده که اقدامات قانونی مناسب برای برخورد با واحدهای صنفی متخلف صورت گرفته است.

او بیان کرد: ۱۱هزار و ۷۵ واحد صنفی در این شهرستان امسال مورد بازرسی قرار گرفت.

شریفی گفت: درج نشدن قیمت، کم فروشی، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، تداخل صنفی و امتناع از عرضه کالا از جمله این تخلف ها بوده است.
او ابراز کرد: تأمین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، قیمت گذاری کالاها و نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار است که در راستای جلوگیری از سوء استفاده از شرایط کنونی این نظارت‌ها بیشتر و اصولی‌تر صورت گیرد.

شریفی افزود: امسال ۱۹۵مورد گزارش مردمی از تخلفات اصناف این شهرستان از طریق مراجعه حضوری و ثبت در سامانه ۱۲۴ به این اداره رسید که تمام آنها در کمتر از ۲۴ ساعت بررسی شد.

او گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی از جمله گران‌فروشی و درج نکردن قیمت مراتب را با تلفن ۱۲۴ به اداره بازرسی مستقر در مرکز شهرستان گزارش دهند.

او افزود: طرح نظارت بر سیستم عرضه و تقاضا در بازار مرکز این شهرستان در طول سال بطور جدی و مستمر ادامه دارد.
تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان گچساران ۲۶ مورد است.

بیش از پنج هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب فعال در گچساران وجود دارد و ۵۰۰ واحد صنفی در این شهرستان به دلیل رکود حاکم بر فضای کسب و کار غیرفعال است.

انتهای پیام/ط

۶۰۱ واحد صنفی متخلف در گچساران شناسایی شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر