کد خبر: ۷۰۹۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: با نصب کنتور هوشمند روی انشعاب‌های پرمصرف شهر طرقبه، پروژه هوشمند سازی کنتور‌های آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

اجرای طرح هوشمندسازی انشعابات آب مشترکان خراسان رضوی/تجهیز ۵۰ انشعاب پرمصرف آب در طرقبه به کنتور هوشمندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  سید ابراهیم علوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: این کنتور‌های هوشمند تمامی اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب را به سامانه پشتیبان مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار می‌دهند.
 
او با بیان اینکه با استفاده از این فناوری، اطلاعات کنتور‌های هوشمند به صورت روزانه، ماهانه و یا هر زمان دلخواه توسط امور آب و فاضلاب مدیریت می‌شود ، تصریح کرد:  برخوداری از حسگر‌های کنترل سختی آب، امکان سنجش درصد کلر باقیمانده و اعلام برداشت قبل از کنتور از مزایای این دستگاه ها است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه این هوشمندسازی به منظور اجرای دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفت، گفت: در فرایند هوشمندسازی کنتور‌های آب بر روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می‌شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام می‌دهد ضمن آنکه در صورت دستکاری در کنتور، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد.

علوی افزود: در مرحله نخست اجرای این طرح ۵۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی انشعابات غیردائم و فصلی شامل رستوران‌ها و باغ ویلا‌ها در شهر طرقبه نصب شد که از این تعداد ۱۰ دستگاه وارد مدار شده است.

او تصریح کرد: کنتور‌های هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز و وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب و تضییع حقوق شهروندان دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: میزان مصرف آب هر مشترک خانگی در ماه به طور متوسط حدود ۱۲ متر مکعب است.

یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در ۷۳ شهر خراسان رضوی (به جز کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد) زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب این استان هستند و ۳۰ درصد جمعیت زیر پوشش این شرکت در هفت شهر نیز از شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردارند.
 
انتهای پیام// ز.م
 

طرح هوشمندسازی انشعابات آب مشترکان خراسان رضوی آغاز شد

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر