کد خبر: ۷۰۹۸۸۹۳
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور گفت: تاکنون ۲۵ هزار زائر خارجی برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز شلمچه به عراق رفته اند.

  به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدیدش از مرز شلمچه و قدردانی از تلاش تمامی کسانی که از روزهای پیش خدمات رسانی شان را آغاز کرده اند، گفت: همانطور که در ستاد مرکزی اربعین تصمیم گیری شد تمام اتباع خارجی باید از مرز شلمچه عبور کنند و اینها به طور حتم ویزا و یا دفترچه های تایید شده اداره اتباع وزارت کشور است، ضمن اینکه در سامانه سماح نیز به ثبت رسیده شود.

او با تاکید بر اینکه اتباع خارجی در صورت مراجعه بدون ویزا و گذرنامه و مجوز خروج به مرز با مشکل مواجه می شوند و به هیچ وجه اجازه خروج به آنها داده نمی شود، افزود: تاکیدمان آن است که در این روزهای پایانی که می خواهند سفرشان را آغاز کنند اطلاع رسانی شود تا بدون ویزا و گذرنامه به مرز مراجعه نکنند .

مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور ادامه داد: در حال حاضر با توجه به  تمهیدات اندیشیده شده در استان خوزستان به ویژه در پایانه مرزی شلمچه از سوی مسئولان اعم از فرمانداری، مرزبانی و نیروی انتظامی و سایر دستگاههای متولی خدمات رسانی در زمینه اعزام اتباع خارجی تا این لحظه هیچ مشکلی وجود نداشته است و ۲۵ هزار اتباع خارجی از مرز شلمچه عبور کرده اند.

محمودی یادآور شد: پیش بینی می شود تا روزهای پایانی بیش از ۳۰۰ هزار اتباع خارجی برای شرکت در پیاده روی اربعین به شلمچه بیایند.

او با اشاره به احتمال افزایش ۲۰۰ درصدی زائران خارجی ورودی به مرز شلمچه گفت: با این حجمی از اتباع که به مرز مراجعه کرده اند و روزهایی که در پیش رو داریم به طور قطع بر تعداد زائران خارجی افزوده می شود، تاکیدمان در داشتن مجوزها و ثبت در سامانه سماح، داشتن بیمه و هماهنگی در رابطه با رعایت قوانین کشور عراق است.

مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور گفت: به طور شبانه روزی در دفتر نماینده اتباع خارجی واقع در مرز شلمچه هماهنگی ها و تمهیدات لازم جهت عبور آسان و بدون درد سر اتباع خارجی اتخاذ می شود، پارسال در مجموع ۲۰۰ هزار زائر خارجی از مرز شلمچه به عراق رفتند امسال پیش بینی ما عبور ۳۰۰ هزار زائر است.

محمودی افزود:مواردی بود که بدون ویزا مراجعه کردند و مجبور شدند به کنسولگری مربوطه ارجاع داده شوند، تاکیدمان داشتن مجوزات کامل و لازم برای خروج از مرز است، بدون مجوز به هیچ وجه اجازه خروج داده نمی شود.

او ادامه داد: امسال پیش بینی می شود از ۶ کشور ترکیه، آذربایجان، عراق، افغانستان پاکستان، روسیه و بنگلادش برای حضور در آئین اربعین حسینی به مرز شلمچه بیایند البته امکان افزایش کشورها نیز وجود دارد.

انتهای پیام/ د

سفر زوار اربعین به عراق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر