کد خبر: ۷۰۹۹۰۲۹
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹

نماینده وزیر تعاون کار با حضور در جمع کارگران شرکت آذرآب از حساسیت دولت نسبت به اهلیت سهامدار جدید خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده وزیر کار با حضور در جمع کارگران شرکت آذرآب که طی ۴ روز متوالی است به وضعیت تولید، حقوق معوقه و مشخص نشدن تکلیف سهام شرکت اعتراض دارند از حساسیت دولت برای واگذاری سهام این شرکت به سهامدار دارای اهلیت و توانمند خبر داد.

حضور نماینده وزیرکار در جمع کارگران شرکت آذرآب

یاوری افزود: آذرآب از ظرفیت‌های بالای تولیدی و تخصصی برخوردار است که حفظ این سرمایه ملی وسرمایه انسانی متخصص این شرکت از اولویت هاست.

او اضافه کرد: نمایندگان منتخب کارگران آذرآب در تمام جلسات تصمیم گیری در خصوص حل مشکل سهامداری و مالکیت آذراب حضور دارند ومسئولان استانی وملی برای واگذاری سهام به متقاضی توانمند و دارای اهلیت تلاش می‌کنند.

شرکت همه اعضای شورای اسلامی کار آذرآب در جلسات تصمیم‌گیری شرکت

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: به نمایندگی از وزیر کار به شما کارگران قول میدهم همه اعضای شورای اسلامی کار شرکت آذرآب در تمام جلساتی که در خصوص شرکت برگزار می‌شود، حتما حاضر باشند و در جریان تصمیم‌گیری‌های قرار بگیرند.

او با بیان اینکه در روز‌های اخیر اعضای شورای اسلامی کار شرکت آذرآب به نمایندگی از کارگران در جلسه تعیین چارچوب و شاخصه‌های انتخاب سهامدارآذرآب حضور داشته‌اند تصریح کرد کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خود را کارگر کارگران می‌داند و وظیفه داریم که به کارگران خدمت کنیم.

یاوری ادامه داد: آذرآب یک بنگاه اقتصادی با ابزار و تجهیزات بسیار مناسب و نیروی انسانی مجرب و کارگران زبده و مهندسین خبره است و توجه و دقت در واگذاری این شرکت به اهلش مدنظر ماست و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور هم مقرر شد این شرکت بدون کسب نظر شورای تامین استان مرکزی، واگذار نشود و تعیین سهامدار دارای اهلیت با صرف زمان و دقت بهتر از زمانی است که سرعت بالا و دقت کمتر است.

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هم گفت: داشتن سوابق صنعتی و تولیدی چشمگیر، برخورداری از دانش تخصصی، برخورداری از توان مالی پرداخت حقوق و دستمزد و تامین نقدینگی برای تولید از جمله شاخصه هاوشرایطی است که برای عرضه سهام در بورس در نظر گرفته خواهد شد.

کارگران با خصوصی سازی مالکیت آذرآب مخالفند

کارگران با خصوصی سازی مالکیت آذراب مخالفند و می‌گویند خصوصی سازی شرکت‌های مادر غیر قانونی بوده و آذرآب که صنعتِ صنعت ساز است و در عراق، سوریه و لبنان کار کرده و از نظر فناوری و نیروی متخصص در منطقه تک است نباید خصوصی می‌شد و باید به دولت برگردد.

سال ۸۱ نقطه شروع مشکلات آذرآب

سال ۸۱ که آذرآب به بخش خصوصی واگذار شد مشکل این کارخانه هم شروع شد، در آذرآب بر خلاف هپکو، سهامدار اصلی بانک دولتی کشاورزی است و قرار بود ۷ مهر سهام را بفروشد، ولی در آخرین لحظات از ارایه سهام خودداری کرد.

آذرآب شیر‌های سر چاه‌های پالایشگاه نفت و گاز را می‌سازد و هیچ پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه، سد و کارخانه سیمانی در ایران نیست، مگر آنکه رد پای متخصصان آذرآب در آن هست.

آذرآب یک شرکت تحریم شکن است که تحریم بنزین را شکست و با ساخت پروژه زیردریایی و پروژه‌های سری کشور بعد از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، دومین مجموعه‌ای بودکه در لیست سیاه تحریم‌های آمریکا قرار گرفت.

کارگران می‌گویند رکود آذراب در حالی است که عراق، سوریه و افعانستان پروژه‌های زیادی برای آذرآب دارد، ولی شرکت‌های آلمانی در عراق جولان می‌دهند.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر